Społeczności - grupy IT w Krakowie


Krak White Hat

grupa osób zainteresowanych szeroko pojętym bezpieczeństwem w IT. Prelegentami Krak White Hat są głównie eksperci.


Polish Network Operators Group

celem grupy jest edukowanie, wspieranie i generowanie współpracy między przedstawicielami firm teleinformatycznych i telekomunikacyjnych.


DataKrk

to grupa miłośników Big Data w Krakowie. Na spotkaniach grupy występują prelegenci. Spotkania prowadzone są również w formie data-hacking session.


GDG Kraków

czyli Google Developers Group Kraków to grupa użytkowników i developerów technologii Google.


KrkDataLink

krakowska grupa dla osób zainteresowanych tematami Java, Scala, Big Data, Functional Programming i Java Virtual Machine.


PLSSUG - Polish SQL Server User Group

to grupa pasjonatów systemu Microsoft SQL Server. Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat tego systemu zarządzania bazami danych oraz dzielenie się z innymi swoimi doświadczeniami.


SCKRK

to grupa dyskusyjna, która prowadzi rozmowy na tematy okołoinformatyczne, jak Bazy Danych, Big Data, Amazon Dynamo, Paxos, DDD, Lean Startup, DCI czy też pisanie kodu przyjaznego testom.


ITberries

to koło naukowe interesujące się szeroko pojętą tematyką Internetu i nowych technologii. ITberries jest organizatorem wielu ciekawych spotkań, jak np. UX Book Club Kraków.


Tipi UX Kraków

to regularne spotkania o tematyce User Experience, grafice, psychologii, programowaniu, marketingu czyli o wszystkim tym co jest istotne przy tworzeniu użytecznych rozwiązań.


WUDKRK

czyli World Usability Day Kraków to grupa lokalnej społeczności projektantów i badaczy. Grupa co roku organizuje bezpłatną konferencję, na której prowadzone są wykłady i warsztaty na temat dobrych praktyk projektowania.


fuckUP-nights Kraków

to grupa skupiająca się wokół nieudanych startupów i e-biznesów. Uczestnicy bez tematów tabu, opowiadają o swoich porażkach i błędach.


Hive53 Kraków

to grupa skupiająca się wokół startupów i e-biznesu w Krakowie. Na spotkaniach uczestnicy wymieniają się wiedzą i doświadczeniem związanymi z marketingiem, nowymi technologiami i zarządzaniem.


Open Coffee Krk

to grupa społeczności startupowej. Na spotkaniach każda osoba może zabrać głos i opowiedzić o swoim pomyśle, rojekcie lub inicjatywie.


Pog(r)adajmy

to grupa maniaków i pracowników branży gier, spotykająca się raz w miesiącu. Spotkaniom towarzyszą dyskusje związane z grami wideo.


SKN Shader

to grupa miłośników tworzenia gier komputerowych. Biorąc udział w spotkaniach, uczestnicy rozwijają swoje umiejtności, wymieniają się wiedzą i doświadczeniem.


Geek Girls Carrots

społeczność skupiająca miłośniczki IT. Dziewczyny organizują cykliczne spotkania, szkolenia i warsztaty.


kgd.net

to grupa zrzeszająca krakowskich developerów, specjalistów .NET. Jest jedną z najstarszych grup w Krakowie związanych z IT.


Kraków Ruby User Group aka KRUG

społeczność osób interesujących się i kodujących w Ruby on Rails. Na spotkaniach możemy porozmawiać i wymieniać się doświadczeniem z innymi osobami oraz wysłuchać 1 lub 2 prezentacji.


Kraków Scala User Group

grupa programistów interesujących się główniem językiem scala. Społeczność organizuje otwarte warsztaty i spotkania.


KRAQA

społeczność osób dbających o jakość oprogramowania i miłośników wykrywania bugów software’u.


Lambda Lounge Kraków

grupa szczególnie zainteresowana funkcyjnymi językami programowania. Cykliczne spotkania odbywają się w formie dyskusji na temat tworzenia kodu.


Pykonik, Kraków Python User Group

Krakowska społeczność szczególnie zainteresowania kodowaniem w języku Python.


Nowe Technologie Lokalne TechKlub Kraków

to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Nowe Technologie Lokalnie”. Na spotkaniach poruszane są kwestie wykorzystania nowych technologii w trzecim sektorze.


Wordup Kraków

spotkania grupy są okazją do wystąpień osób, które chcą się podzielić swoim doświadczeniem pracy z WordPressem oraz do budowy i wzmacniania lokalnej społeczności WordPressowej.


Ale Kraków

grupa powstała jesienią 2012 roku. Założycielami ALE Kraków są Tomasz Wykowski i Magdalena Blaschke-Picur. Grupa prowadzi cykliczne spotkania, na których promowane są zwinne (Agile) i szczupłe (Lean) praktyki w tworzeniu oprogramowania.


Let's Manage

społeczność, w której doświadczeni menedżerowie, trenerzy i konsultanci dzielą się swoim doświadczeniem jak lepiej zarządzać informatyką w przedsiębiorstwie.


ProductTank Kraków

to grupa dla osób zarządzających produktami w Krakowie, skupiająca się na wymianie poglądów, doświadczeń i pomysłów w obszarze product managementu, product design, rozwoju, zarządzania, kształtowania biznesu, metryk i user experience.


unconf.

krakowska grupa Agile pod przewodnictwem Kamila Sztandery, powstała w 2016 roku. Na konferencjach i spotkaniach organizowanych przez unconf., uczestnicy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.


Społeczności

Bądź częścią krakowskiej społeczności IT!
Przejdź do społeczności, wybierz tematy, które Cię interesują i zapisz się do grup. Uczestnictwo w spotkaniach daje możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, poznania osób o podobnych zainteresowaniach oraz nawiązaniu wielu kontaktów zarówno biznesowych, jak i towrzyskich.

Przejdź do Społeczności!

Zorganizuj wydarzenie!

Organizacja spotkania IT nie musi być wcale trudna. W czterech krokach podpowiemy Ci jak zorganizować meetup.

1. Rodzaj spotkania

Pierwsze spotkanie może mieć charakter prelekcji, networkingu lub możesz połączyć te dwie formuły. Jeśli nigdy nie brałeś udziału w spotkaniu IT, sprawdź jak wyglądają. Zajrzyj do naszego kalendarza i wybierz się na wydarzenie.

2. Temat

Wybierz temat spotkania. Jeśli zdecydujesz się sam na wygłoszenie prelekcji, wybierz temat który znasz najlepiej i który Cię interesuje, prawdopodobnie po prelekcji uczestnicy zadadzą Ci kilka pytań.

3. Termin i miejsce spotkania

Wybierz termin, unikaj weekendów. Miejsca, które chętnie udostępniają przestrzeń za darmo lub za drobną opłatą:
Hub:raum
the Stage
Pauza in Garden
Metaforma Cafe
Food & People by Pastrami Deli
Klub Re
Barka Alrina
Zapytaj w swoim miejscu pracy

4. Czas ogłosić meetup

Utwórz i udostępnij swoje wydarzenie, aby dotrzeć do jak najwiekszej liczby osób. Możesz to zrobić w social mediach i na portalach:
itkrk.pl
meetup.com
evenea.pl
evenntbrite.com
Zaproś kolegów i znajomych z pracy. Poproś ich o udostępnienie Twojego wydarzenia.