UWAGA! Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Więcej

AKCEPTUJĘ

DesignWays Conf 2019

DesignWays Conf 2019

30 lipca 2019

W listopadzie odbędzie się konferencja dla projektantów i deweloperów pracujących nad projektami w branży IT. Do 23 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia Call for Papers. Jeśli chcesz poprowadzić warsztat lub wystąpić na scenie DesignWays Conf i podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem - wypełnij formularz.

DesignWays Conf 2019 to druga odsłona konferencji UX/UI organizowanej przez Krakowską Inicjatywę Designerską (KID). Podobnie jak w zeszłym roku, będą to dwa dni pełne warsztatów, prelekcji i dyskusji dotyczących projektowania UX, product i service designu czy nowych technologii(VR, AR, VUI). Więcej na stronie wydarzenia.


Informatyczne targi pracy - VI edycja IT Career Summit

Informatyczne targi pracy - VI edycja IT Career Summit

27 czerwca 2019

Wydarzenie odbywa się w Warszawie ale zachęcamy Was do udziału, szczególnie osoby, które szukają pracy.

Już 26 września 2019 po raz szósty na IT Career Summit będą gościć najlepsi pracodawcy, którzy będą aktywnie poszukiwać nowych pracowników z branży IT. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Legii w Warszawie. Daj się odkryć i odwiedź strefę Kariery IT.

Niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju targi pracy, koncentrują w jednym miejscu czołowych pracodawców i wybitnych ekspertów ze świata IT oraz nowych technologii. Największe autorytety tej branży zdradzą Ci tajniki efektywnego budowania kariery w IT. Zmień swoją ścieżkę zawodową i znajdź miejsce, w którym rozwiniesz kompetencje!

Zgłoś bezpłatny udział w targach, wystarczy że wypełnisz formularz rejestracyjny.

Podczas targów odbędzie się również Konferencja DEVELOPERS CONGRESS – podczas której wysłuchasz czysto merytorycznych wystąpień, najbardziej uznanych prelegentów z Polski. Będzie o nowych technologiach i rozwiązaniach, które warto znać.

Co konkretnie czeka na Ciebie w programie? Wiele interesujących tematów, jak również wybitnych speakerów – sprawdź agendę.
Na targach spotkasz firmy, które będą aktywnie poszukiwać obiecujących kandydatów do swoich organizacji, m.in.: DXC.technology, Nordea, Mettler Toledo, Empik, 4 Finance, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.
To oczywiście tylko mała część pracodawców, którzy będą czekać tego dnia na Ciebie. Śledź profil IT Career Summit na FB i bądź na bieżąco z aktualnościami.

To jednak nie koniec niespodzianek :) W programie imprezy przewidziane są także inne atrakcje, strefa dronów, dostęp do Strefy 3D oraz Strefy Relaksu, gdzie będzie można skorzystać z darmowego masażu. Nie zabraknie również licznych konkursów z nagrodami!

Strona internetowa wydarzenia: http://itcareersummit.pl/wawa/
Strona bezpłatnej rejestracji: http://itcareersummit.pl/wawa/#REJESTRACJA.


Design Thinking Fest w Krakowie

Design Thinking Fest 6 września 2019 w Krakowie!

19 czerwca 2019

Chcesz ulepszyć własną pracę, markę, działania?
Chcesz poznać lub pogłębić wiedzę o design thinking?
Potrzebujesz inspiracji, praktyki, kontaktów?

Weź udział w Design Thinking Fest w Krakowie:
♦ poznasz inspirujące osoby pracujące metodą,
♦ sprawdzisz narzędzia, dzięki którym spojrzysz na nowo na swoje działania i pracę,
♦ otrzymasz praktyczne wskazówki i dawkę wiedzy!

Podczas 7. edycji będziemy tworzyć, testować, sprawdzać! W programie m.in. warsztaty dotyczące zespołów, tworzenia briefu oraz komunikacji marki w projektach społecznych. A wszystko to wokół design thinking! Więcej informacji tutaj:
strona wydarzenia: www.designthinkingfest.pl/
wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/2054782854815319/


Handle IoT - warsztaty Internet of Things

Handle IoT - warsztaty Internet of Things

18 czerwca 2019

EESTEC AGH Kraków, przy współpracy z firmą ASSA ABLOY, już po raz drugi organizuje wyjątkowo interesujące warsztaty w tematyce IoT. To wspaniała okazja dla młodych ludzi, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i poznać lepiej świat Internet of Things w luźnej atmosferze początku wakacji! Warsztaty będą darmowe i odbędą się w terminie 1-4 lipca.

Wydarzenie: www.facebook.com/events/1050648885128208/
Zapisy do 21.06: https://forms.gle/nZkz3vdrcCpTUgZo9
Data: 01-04.07.19, godz. 9.00 - 16.00
Miejsce: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.


Kariera IT w Krakowie

Kariera IT w Krakowie!

30 maj 2019

Już 8 czerwca(sobota) zapraszamy na kolejną edycję Kariera IT w Krakowie

Data: 08.06.2019
Godziny: 9.00 – 15.00
Miejsce: Q Hotel Plus Kraków
Rejestracja: https://careercon.pl/konferencja/kariera-it-krakow-8-06-2019#register

Zachęcamy do udziału wszystkich specjalistów IT, programistów, testerów oraz studentów kierunków informatycznych. Organizatorzy gwarantują mocną część merytoryczną (3 sale prelekcyjne jednocześnie), masę ciekawych ofert zatrudnienia z całej Polski i zagranicy oraz spotkania z potencjalnymi pracodawcami w luźnej atmosferze. Istnieje również możliwość skonsultowania swojego CV z doradcą zawodowym.


semKrk 12 konferencja poświęcona SEO i SEM

semKRK BIG #12 i rozdanie nagród semKRK awards!

09 maj 2019

12 edycja semKRK BIG odbędzie się już 19 czerwca 2019 r. o godz. 13.00 w krakowskiej Starej Zajezdni. semKRK to krakowskie spotkania tworzone dla właścicieli biznesów, działów marketingu, branży e-commerce, ale również specjalistów SEM oraz agencji marketingu internetowego.

Idea spotkań organizowanych przez krakowską agencję DevaGroup to przede wszystkim wymiana wiedzy w barcampowej atmosferze. Kolejne edycje są dla firm z branży okazją do wspólnych rozmów. Uczestnicy z całej Polski odwiedzają wydarzenie, zgłaszając cały dział SEM, który potrafi liczyć po kilkanaście osób. Spotkaniom przyświeca jeden główny cel: integracja branży marketingu online oraz edukacja. W semKRK BIG bierze udział 500 uczestników.

W tym roku organizatorzy zapraszają również do zapisów na praktycznie warsztaty towarzyszące semKRK.

W ramach tej edycji zachęcamy także do wysyłania swoich case study na konkurs semKRK awards, gdzie zostaną nagrodzone najlepsze kampanie SEO i SEM: https://semkrk.pl/semkrk-awards/.

Zgłoszenia przyjmowane będą w trzech kategoriach:
najlepsza kampania SEO;
najlepsza kampania Google Ads;
najlepsza kampania dla e-commerce.
Rozpatrywać je będzie jury złożone z prelegentów semKRK, specjalistów w dziedzinie SEM. Zgłoszenia są bezpłatne.

Terminarz:
25.05 – upływa termin nadsyłania zgłoszeń
30.05 – ogłoszenie finalistów
19.06 – ogłoszenie zwycięzców na żywo podczas semKRK

Na semKRK #12 wystąpią m.in. Paweł Gontarek, Artur Strzelecki, Piotr Rudnicki, Łukasz Chwiszczuk, Sławomir Czajkowski, Cezary Glijer, Damian Sałkowski, Bartłomiej Kaczmarczyk, Kaspar Szymański, Paulina Wiktorska.

Śledźcie wydarzenie na Facebooku

Strona semKRK #12 BIG: https://semkrk.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/spotkaniasemkrk/
Twitter: https://twitter.com/semkrk


Hackathon Hacknarock w Krakowie

Hacknarök

18 marca 2019

Zapraszamy na trzecią edycję hackathonu, którego nazwa bezpośrednio nawiązuje do Ragnaröku - wielkiej bitwy pomiędzy bogami a olbrzymami. Wydarzenie rozpocznie się 6 kwietnia w Krakowskim Parku Technologicznym. Śpieszcie się - zapisy trwają do 22 marca.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Hacknarök.


Konferencja FRONT EDGE Innovation and Leadership Summit

FRONT EDGE Innovation and Leadership Summit

06 marca 2019

Już 8 kwietnia rusza kolejna edycja wydarzenia poświęconego technologiom przyszłości, przywództwu oraz kulturze innowacji. Konferencja będzie świetną okazją do poznania ekspertów i praktyków z organizacji, które świadomie wdrażają i rozwijają kulturę innowacji. Prelegenci podzielą się wiedzą na temat innowacji i przywództwa, dobrymi praktykami, case studies i wreszcie upadkami i porażkami, z których wynosimy najważniejsze lekcje.

Więcej informacji znajdziecie na stronie FRONT EDGE Innovation and Leadership Summit.


15. Studencki Festiwal Informatyczny

15. Studencki Festiwal Informatyczny

26 luty 2019

Od 21 do 23 marca odbędzie się SFI. Jeśli chcecie poznać najróżniejsze aspekty informatyki – od programowania przez GameDev, Blockchain, Machine Learning i DevOps, nie może Was zabraknąć na wydarzeniu.

Studencki Festiwal Informatyczny jest darmową, międzynarodową konferencją organizowaną od 2005 r. przez studentów, dla studentów. Co roku, w Krakowie, jednoczy ona pochodzących z całej Polski informatyków, a także wszystkich pasjonatów tej dziedziny, niezależnie od ich profesji.

Uczestnicy Festiwalu będą mieli okazję wysłuchać wybitnych ekspertów i specjalistów ze środowiska IT oraz wzięcia udziału w warsztatach kształtujących praktyczne umiejętności.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Studenckiego Festiwalu Informatycznego. Wydarzenie możecie również śledzić na Facebooku.


Krakowski Weekend IT: Hackathon SheepYourHack i  Konferencja Young Tech Festival

Krakowski Weekend IT: Hackathon SheepYourHack i Konferencja Young Tech Festival - ruszyła rejestracja!

14 luty 2019

Kalendarzowa wiosna rozpocznie się od Krakowskiego Weekendu IT czyli Hackathonu SheepYourHack i konferencji IT - Young Tech Festival. Główną ideą wydarzeń jest rozwój postawy biznesowej wśród młodych, inspirowanie do tworzenia własnych aplikacji, rozwijania technologii lub tworzenia rozwiązań, które rozwiążą istotne problemy. Oba wydarzenia uzupełniają się w swojej formule, w obu udział jest bezpłatny – zobacz dlaczego warto dołączyć i pojawić się na WSEI Kraków w dniach 22-23 marca!

Czym jest SheepYourHack?
SheepYourHack to 24-godzinny maraton programowania, z celem ustawionym na stworzenie biznesowego MVP (działającego prototypu aplikacji), który ma szansę podbić rynek. Spokojnie, nie tylko programiści będą się dobrze bawić. Wiedza z zakresu biznesu, grafiki czy zarządzania projektami też będzie potrzebna w tworzonych Zespołach. Natomiast jeśli chodzi o programistów, to nie ograniczamy możliwości stosowanych technologii. Ważne jednak, by powstało rozwiązanie wpisujące się w obszar New Media (komunikacja i interakcja w Internecie), natomiast dokładne zadanie zostanie przedstawione Uczestnikom na inauguracji wydarzenia. Każdy będzie miał równe szanse.

Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone!

Uczestników wspierać będą doświadczeni Mentorzy, a powstałe rozwiązania zostaną zaprezentowane przed Jury, w którego skład wchodzą osoby o uznanym dorobku biznesowym. Nagrodzone zostaną min. 3 najlepsze Zespoły, dzisiaj pula nagród to już 5000 zł przy czym wciąż rozmawiamy z potencjalnymi Partnerami. Aby wziąć udział w SheepYourHack, przy rejestracji należy zaproponować rozwiązanie zadania mającego na celu pobudzenie Twojej kreatywności. Co ważne, nie musisz mieć jeszcze skompletowanego zespołu by do nas dołączyć, w trakcie hackathonu na pewno stworzysz jedyny w swoim rodzaju Zespół, przewidujemy czas na teambuilding!

Czym jest Young Tech Festival?
W sobotę 23 marca, równolegle do Hackathonu odbywać się będzie Young Tech Festival czyli czwarta już edycja corocznej konferencji IT, zainicjowanej we współpracy z Microsoft. Jest ona prowadzona przez młodych ludzi sukcesu dla entuzjastów nowych technologii. To miejsce, w którym m.in. studenci mogą zainspirować się wprost od branżowych liderów znających tajniki biznesu IT. Prelegenci konferencji mają duże doświadczenie, w tym w skali międzynarodowej, często dzielą się swoją wiedzą w Internecie lub we współpracy z branżowymi liderami na rynku.

O czym będziemy rozmawiać na Young Tech Festival?
Wielkie zapotrzebowanie na usługi programistów nie oznacza, że w IT można dostać pracę od ręki. Rekrutera, który co prawda walczy o każdego kandydata, należy przekonać, że rozmawia z właściwą osobą. Osobą z potencjałem, pewnością siebie, która wciąż rozwija swoje kompetencje. Dlatego idea, która przyświeca każdej prelekcji brzmi „jak zacząć”. Jak zacząć występować publicznie i nie odczuwać przy tym paraliżującego strachu? Tak, żeby dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej lub spotkaniu zespołu. Jak dobrze wybrać finansową ścieżkę? Postawić na samozatrudnienie czy jednak etat? Tak, żeby zmaksymalizować zyski. Jak zarządzać projektami? Tak, żeby teoria przeszła w sprawną praktykę nie tylko na poziomie zawodowym, bo z czasem okazuje się, że każde zadanie w życiu jest zarządzalnym projektem. Czym jest popularny UX i jak wejść w tę branżę? Tak, żeby stać się idealną odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku na specjalistów od technologii i designu. A na koniec: co robić, jeśli początki okażą się trudne. Tak, żeby jak autorka bloga SowaProgramuje nie poddać się i wytrwać w pracy nad realizacją marzeń.

Dlaczego pierwszy weekend wiosny warto spędzić z nami?
Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, do udziału może Cię przekonać Dawid Bartosz, który ze swoim Zespołem dwukrotnie zwyciężył w największym Hackathonie w Europie, Dawid należy do Zespołu organizacyjnego SheepYourHack:
“Zamierzamy skupić uwagę młodych ludzi nie tylko na umiejętnościach technicznych, ale i miękkich (m.in. sesje design thinking i wiele innych). Często młode osoby zbyt dosłownie traktują zasadę, że w biznesie 1% to pomysł, 99% to realizacja. Owszem w dłuższym terminie tak jest, ale nie na starcie. Chcemy zatem pokazać jak wycisnąć maksimum z tego jednego procenta.
Dlatego jeśli chodzi o SheepYourHack, hackathon zostanie poprowadzony w odświeżonej formie, względem tradycyjnych hackathonów. Stawiamy na interdyscyplinarność, chcemy uniknąć, jak wynika z mojego doświadczenia, sytuacji powszechnej na innych eventach tego typu, gdzie mentorzy pochodzą z jednego obszaru, co skutkuje dobrymi radami ale z ograniczonego zakresu. U nas Zespoły mogą liczyć na szersze, uzupełniające się wsparcie. Z tego powodu właśnie, zmieniliśmy trochę flow hackathonu - wierzymy, że spotkamy się z aprobatą uczestników i w efekcie wykreujemy nową formułę.”

Oprócz tego co powiedział Dawid, warto podkreślić, że uczestnicząc w naszych wydarzeniach wspierasz projekt Szkoła 3.0. Dzięki Tobie dzieci z trudnych środowisk będą mogły uczyć się programowania i robotyki oraz dostaną wsparcie w codziennej nauce.

Co ważne, żeby wziąć udział w konferencji YTF nie musisz uczestniczyć w Hackathonie, natomiast uczestnicząc w SheepYourHack, każda prelekcja będzie dla Ciebie dostępna. Uczestnicy konferencji będą mogli też uczestniczyć w podsumowaniu Hackathonu, gdzie zostaną zaprezentowane rezultaty 24-godzinnego maratonu tworzenia.

Brzmi sensownie prawda? Zatem, dołącz do Nas:

SheepYourHack:
Rejestracja (limit miejsc, nie czekaj z rejestracją): www.hackathonsheepyourhack.evenea.pl
Wydarzenie Facebook: www.facebook.com/events/996615127393361
Strona www: www.sheepyourhack.com

Young Tech Festival:
Rejestracja (limit miejsc, nie czekaj z rejestracją): www.evenea.pl/imprezy/konferencje/krakow/young-tech-festival-2019-216004
Wydarzenie Facebook: www.facebook.com/events/2242238859149179
Strona www: www.ytf.wsei.edu.pl

Oba wydarzenia gościć będą na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w centrum Krakowa (Filipa 17), 5 min spacerem od dworca głównego. Zapraszamy!
Organizatorami Wydarzeń są:
Biuro Karier WSEI
Park Technologiczny WSEI
Szkoła Programowania WSEI


semKRK - święto branży SEM w Krakowie po raz jedenasty!

Już 22 luty semKRK - święto branży SEM w Krakowie po raz jedenasty!

07 luty 2019

Zapraszamy na jedenastą edycję semKRK. To krakowskie spotkania tworzone dla właścicieli biznesów, działów marketingu, branży e-commerce, ale również specjalistów SEM oraz agencji marketingu internetowego. Wśród prelegentów m.in. Ewelina Podrez (Fox Strategy), Paweł Kijko (Heraldbee), Łukasz Zontek (Sfeo Agencja SEM / SEO / PPC) oraz Roman Rozenberger.
 
  Weź udział w wydarzeniu: www.facebook.com/events/1982878505160835/.


Warsztaty jak skutecznie mierzyć efekty kampanii na Facebooku

#ThinkDigital: Facebook - jak skutecznie działać i mierzyć efekty

05 luty 2019

Trzech znanych i cenionych prelegentów opowie o tym, jak skutecznie prowadzić kampanie reklamowe na Facebooku. Jeśli ciekawi Cię, jak tworzyć przekazy angażujące użytkowników, jak dobierać najlepsze grupy docelowe i jak sprytnie mierzyć efekty działań - nie może Cię zabraknąć na tym wydarzeniu.

Wydarzenie jest jednym z cyklu spotkań #ThinkDigital. Spotkania mają na celu dostarczać najnowszą wiedzę i najefektywniejsze rozwiązania z zakresu digital.

Wydarzenie odbędzie się 6 marca 2019 w Hevre, a cały dochód ze spotkania zostanie przekazany na Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami :-)
Szczegóły na stronie spotkania.


Bezpłatna konferencja EOIF - Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie

Bezpłatna konferencja EOIF - Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie

31 stycznia 2019

Bezpłatna konferencja poświęcona technologiom usprawniającym zarządzanie, obieg informacji oraz digitalizację dokumentacji odbędzie się 12 lutego 2019. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które są zainteresowane rozwiązaniami i narzędziami do uproszczenia zarządzania każdym przedsiębiorstwem, bez względu na jego wielkość i branżę.

Podczas konferencji można dowiedzieć się m.in.:
* Co może zyskać przedsiębiorstwo usprawniając obieg informacji?
* Jaki system IT będzie najodpowiedniejszy dla danej firmy?
* Czy pełna digitalizacja dokumentów jest w ogóle możliwa?

W trakcie spotkania odbędą się prelekcje Ekspertów, a przedstawiciele wiodących firm zaprezentują swoje rozwiązania. W tym roku do grona wystawców dołączyły m.in. ELO Digital Office, Astrafox, Komputronik Biznes i Samsung Electronics Polska.

Wybrane prelekcje:
- 5 powodów dlaczego mierzenie zmian zapewni sukces projektu na przykładzie obiegu faktur (Anna Buczek, #LPPO)
- ELO idealna baza do przestrzegania RODO (Elke Schonemann, ELO Digital Office)
- Obieg dokumentów na przykładzie obiegu faktur i portalu pracownika (Przemysław Sołdacki, Astrafox)
- Prawne aspekty ochrony danych w przedsiębiorstwach (Ania Sokołowska, Kancelaria Radcy Prawnego Jakub Cebula i Współpracownicy)
- Nowoczesna komunikacja wizualna oraz autorskie rozwiązania do obiegu dokumentów (Grzegorz Nowicki z Samsung Electronics i Włodzimierz Urbański z Komputronik Biznes)
- Digitalizacja obiektów - muzealiów i przechowywanie danych (Grzegorz Jakóbik, Muzeum Narodowe w Krakowie)
- Podstawowe aspekty bezpieczeństwa informacji w organizacji (Rafał Gołębiowski, BGŻ BNP Paribas)
- Kolejne tematy już wkrótce...

Więcej informacji i formularz bezpłatnej rejestracji na stronie: gigacon.org/event/eoif_krk_19/.


Logo Szkoły Programowania WSEI

Poznajcie 4 moduły nauki w Szkole Programowania WSEI

22 stycznia 2019

Wprowadzenie do IT - Biorąc udział w tym module, dowiesz się, czy programowanie jest dla Ciebie oraz, który obszar programowania w Twoim przypadku należy rozwijać: Back-end, Front-end, czy Business Intelligence Development.

Front-end Development - Po zakończeniu modułu będziesz znać najnowocześniejsze trendy w budowie i projektowaniu aplikacji webowych z wykorzystaniem technologii Microsoft. Będziesz potrafić tworzyć aplikacje z wykorzystaniem języka Javascript, pisać poprawnie kod, stosować komentarze do kodu, poprawnie używać zewnętrzne biblioteki, stosować nowe techniki w JS, optymalizować kod pod względem wydajności.

Back-end Development - Po zakończeniu modułu będziesz potrafić tworzyć aplikacje z wykorzystaniem języka C#, pisać poprawnie kod, stosować komentarze do kodu, poprawnie używać zewnętrzne biblioteki, optymalizować kod pod względem wydajności. Poznasz trendy w budowie i projektowaniu aplikacji webowych z wykorzystaniem technologii Microsoft.

Business Intelligence Development - Moduł, który pozwoli Ci zgłębić tajniki budowania hurtowni danych oraz rozwiązań Business Intelligence. Omówione zostaną tajniki pracy z wszelkimi narzędziami niezbędnymi do przygotowania rozwiązania BI w technologiach firmy Microsoft, zdobędziesz niezbędną wiedzę do jego przygotowania i wdrożenia.

Nadal nie wiesz, który moduł jest dla Ciebie? Koniecznie zaglądnij na stronę WESI #szkoła programowania i dowiedz się więcej.


Święto branży SEM w Krakowie po raz jedenasty

Święto branży SEM w Krakowie po raz jedenasty

21 stycznia 2019

Jedenasta edycja semKRK odbędzie się już 22 lutego 2019 r. o godz. 19.00 w krakowskim Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha. semKRK to krakowskie spotkania tworzone dla właścicieli biznesów, działów marketingu, branży e-commerce, ale również specjalistów SEM oraz agencji marketingu internetowego.

Spotkaniom przyświeca jeden główny cel: integracja branży marketingu online oraz edukacja. Specjaliści dzieląc się wiedzą, mogą wpłynąć na podniesienie jakości usług czy nawet budować świadomość wielu zagadnień interesujących klientów. To moment, w którym rozmawiamy o wspólnych biznesach, doświadczeniach czy teoriach.

Idea spotkań organizowanych przez krakowską agencję DevaGroup to przede wszystkim wymiana wiedzy w luźnej atmosferze. Udało się pójść o krok dalej – nadać wydarzeniu wyjątkowy barcampowy charakter, prelekcje wymieszane są z networkingiem, wymianą kontaktów i spotkaniami. Kolejne edycje są dla firm z branży okazją do wspólnych rozmów. Uczestnicy z całej Polski odwiedzają wydarzenie, zgłaszając cały dział SEM, który potrafi liczyć po kilkanaście osób. Termin spotkania nie jest przypadkowy, piątek to czas, kiedy wszyscy uczestnicy mogą w luźnej atmosferze zrelaksować się po pracy.

Na semKRK #11 wystąpią m.in. Paweł Kijko, Łukasz Zontek, Ewelina Podrez i Roman Rozenberger.

Wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/1982878505160835/
Facebook: facebook.com/spotkaniasemkrk/
Twitter: twitter.com/semkrk
www:http://semkrk.pl/


Obraz: Kongres Bezpieczeńatwa Sieci

Kongres Bezpieczeństwa Sieci już 31 stycznia 2019!

17 stycznia 2019

Entuzjaści cyberbezpieczeństwa i eksperci IT security mają okazję do spotkania się i wymiany doświadczeń.
Kongres skierowany jest do:
- osób odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmie;
- dyrektorów/specjalistów/managerów ds. bezpieczeństwa IT;
- osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa;
- firm, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, rozliczeń internetowych itp.;
- szerokiego kręgu firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji i sektora publicznego, ubezpieczeniowej, energetyki, branży usługowej.

Szczegóły i rejestracja na stronie wydarzenia.


Warsztaty Juicy UX

Architektura Informacji - warsztaty Juicy UX

09 stycznia 2019

Kolejne warsztaty Juicy UX dla początkujących UXów odbędą się 15 stycznia. Na warsztatach zapoznacie się bliżej ze skrótem IA oraz nauczycie się kilku technik tworzenia i badania takich architektur. Dowiecie się jakie znaczenie ma architektura informacji w projektowaniu produktów.

Szczegóły i rejestracja na stronie wydarzenia.


Zapraszamy na kolejne spotkanie SysOps/DevOps Kraków - 30.01.2019

SysOps/DevOps Kraków meetup #7

08 stycznia 2019

Zapraszamy na kolejne spotkanie SysOps/DevOps Kraków - 30.01.2019. Tym razem w programie spotkania znajdą się prelekcje:
"Automatyzacja infrastruktury demo z użyciem Ansible, Packer i Terraform na platformie AWS." - Łukasz Czerpak;
"Życie z mikroserwisami" - Sebastian Fyda.

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy: OVH, Cloudflare, MDDV, Medius oraz Codecool.
Zapisy i szczegóły na meetupie SysOps/DevOps Kraków.


Hackathon BITEhack w Krakowie

BITEhack

02 stycznia 2019

Już 12 stycznia w klubie Studio odbędzie się BITEhack. Podczas tego 24-godzinnegohackathonu uczestnicy będą mogli zmierzyć się w jednej z dwóch konkurencji - programistycznej lub robotycznej. W części robotycznej studenci będą mieli za zadanie zbudować i zaprogramować urządzenie przy użyciu platformy arduino.

Wydarzenie organizowane jest przez członków Stowarzyszenia Studentów BEST AGH Kraków. Jest to następca odbywającego się od 8 lat projektu BAIT, który przez kilka edycji zyskał wielu sympatyków wśród entuzjastów IT. Z roku na rok organizatorzy starają się sprostać oczekiwaniom zainteresowanych studentów podnosząc atrakcyjność projektu. W związku z tym tegoroczna edycja hackathonu będzie składać się z dwóch równolegle trwających konkurencji.

Pierwszą konkurencją jest maraton programowania. W ramach konkursu ok. 100 uczestników zainteresowanych sektorem IT, współpracujących w maksymalnie czteroosobowych zespołach, będzie pracować przez 24h w wybranej technologii nad postawionym przez nas problemem. Po upłynięciu czasu przeznaczonego na wykonanie zadania odbędą się krótkie prezentacje projektu. Zmagania uczestników oceni jury, w skład którego wejdą przedstawiciele kadry naukowej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz reprezentanci Partnerów wydarzenia. Wybiorą oni najlepszą pracę, biorąc pod uwagę m.in. funkcjonalność, kreatywność i możliwość rozwoju projektu w wartość biznesową.

Najnowsza konkurencja projektu zastępuje organizowany w ubiegłych latach Turniej Robotów. Została stworzona z myślą o pasjonatach automatyki i robotyki, którzy nie mają wielu okazji do uczestnictwa w tego typu wydarzeniach. W konkurencji robotycznej uczestnicy będą mieli za zadanie zaprojektować i zbudować od podstaw gotowy projekt, zarówno od strony softwarowej jak i hardwarowej przy użyciu dostarczonych przez organizatorów, a także przygotowanych przez uczestników, komponentów. Na zrealizowanie zadania zespoły będą miały 24 godziny.

Board of European Students of Technology to apolityczna organizacja non-profit, zrzeszająca studentów uczelni technicznych z całej Europy. Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków, od ponad 20 lat działa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wśród projektów Stowarzyszenia znajdują się również takie projekty jak Inżynierskie Targi Pracy, CadCompetition, program międzynarodowych Kursów Naukowych oraz konkurs inżynierski EBEC, odbywający się we wszystkich europejskich miastach, w których obecny jest BEST.

Więcej informacji na bitehack.best.krakow.pl.


Hackathon Hacknarock w Krakowie

Hacknarök

20 grudnia 2018

Początek nowego roku to nie tylko postanowienia, to także nowe wydarzenia!
Już teraz informujemy, że 6 i 7 kwietnia w Krakowskim Parku Technologicznym odbędzie się trzecia edycja hackatonu organizowanego przez EESTEC AGH Kraków.
To jedyny w swoim rodzaju 24 godzinny maraton tworzony w duchu nordyckich bóstw.
Więcej informacji wkrótce, zapraszamy na: hacknarock.eestec.agh.edu.pl i facebook.pl/eestec.agh.krakow/.


Kongres Bezpieczeństwa Sieci w Krakowie

Nowy termin Kongresu Bezpieczeństwa Sieci

05 grudnia 2018

Nastąpiła zmiana terminu Kongresu Bezpieczeństwa Sieci, organizowanego przez GigaCon - nowa data to 31 stycznia 2019.

Kongres Bezpieczeństwa Sieci jest świetną okazją do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń i poznania ekspertów i specjalistów IT security.

Śledźcie wydarzenie na facebook.com/events/325966901334040/.


Zmontuj swój własny czujnik smogu Luftdaten

Zmontuj swój własny czujnik smogu Luftdaten

04 grudnia 2018

Hackerspace Kraków zaprasza na warsztaty, na których każdy wykona swój własny czujnik smogu, który będzie można podłączyć do ogólnoświatowej sieci czujników Luftdaten.
W cenie warsztatów, które odbędą się 15 grudnia, zawarty jest komplet części niezbędnych do wykonania jednego czujnika wraz z obudową.
Więcej szczegółów i bilety znajdziecie na stronie wydarzenia.


Code Battle - programistyczny Escape Room

Code Battle - programistyczny Escape Room

28 listopada 2018

Gotowy na rozwiązywanie programistycznych zadań i zagadek?
Niebawem, 11 grudnia 2018, odbędzie się Code Battle w krakowskiej siedzibie DreamLabu. Czteroosobowe zespoły programistek/ów zmierzą się w walce z czasem i technologią. Na rozwiązanie zadań każdy zespół będzie miał 45 minut. Do wygrania cenne nagrody ;-) Wydarzenie jest darmowe. Szczegóły i rejestracja na codebattle.dreamlab.pl/.


Kongres Bezpieczeństwa Sieci w Krakowie

Kongres Bezpieczeństwa Sieci

15 listopada 2018

Entuzjaści cyberbezpieczeństwa i eksperci IT security mają okazję do spotkania się i wymiany doświadczeń! Już 31 stycznia 2019 w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Sieci. Jak zwykle będzie to okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych kontaktów i być może ciekawych inicjatyw :)

Wybrane tematy prelekcji:

People Patching – świadomość użytkowników a bezpieczeństwo organizacji – Tomasz Kus (State Street)

Obowiązki administratora danych przy wycieku danych zgodnie z RODO – Mateusz Stankiewicz (Stankiewicz Kancelaria Radcy Prawnego)

Praktyczne bezpieczeństwo infrastruktury przedsiębiorstwa na podstawie doświadczeń banku BNP Paribas – Grzegorz Sowa (BNP Paribas)

Wybrane zagrożenia bezpieczeństwa sieciowych systemów informatycznych – Władysław Iwaniec (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie)

Jak skutecznie zabezpieczyć swoją sieć – zbiór dobrych praktyk z użyciem systemu statlook® – Filip Sadzik (A+C Systems)

Agenda spotkania, rozwinięcia tematów oraz formularz bezpłatnej rejestracji dostępne są na stronie gigacon.org/event/kbs_krk_18/
FB: facebook.com/events/325966901334040/

Zachęcamy do zarezerwowania sobie miejsca i rejestracji :)


HackYeah Największy stacjonarny hackathon na świecie odbędzie się w Polsce

Największy stacjonarny hackathon na świecie odbędzie się w Polsce

14 listopada 2018

Warszawska edycja HackYeah to rekordowa impreza – pod wieloma względami. W zeszłym roku, gdy impreza odbywała się w Krakowie, stała się największym stacjonarnym hackathonem w Europie. W tym roku organizatorzy planują przekroczenie liczby 2950 uczestników - wtedy impreza będzie największym stacjonarnym (czyli bez możliwości udziału online) takim wydarzeniem na świecie. Aktualnie ten tytuł należy do Hajj Hackathon zorganizowanego w Arabii Saudyjskiej.

Zespoły programistów konkurować będą w trzech głównych obszarach – Zdrowie, Finanse i Inwestycje&Edukacja. Czy stworzą działającą platformę do zdalnej komunikacji z lekarzem? Grę VR pomagająca dzieciom w nauce biologii? Innowacyjny system usprawniający operacje bankowe, czy coś zupełnie szalonego? Nie ma ograniczeń. Wszystko zależy od kreatywności uczestników, choć w niektórych wypadkach jej granice wyznaczy treść zadania od sponsorów. Z Wojskiem Polskim hackerzy zadbają o cyberbezpieczeństwo, a z Lotto stworzą zupełnie nową grę, z użyciem możliwości, które daje geolokalizacja. Dość niesamowitym zadaniem, w stu procentach dla prawdziwych hackerów, będzie możliwość przejęcia zdalnej kontroli nad pozostawionym w osobnym budynku przez spółkę Horus Energia agregatem prądotwórczym.

HackYeah to nie tylko hackathon!
W czasie wydarzenia odbędzie się również konferencja - Tech Night Talks z 4 głównymi ścieżkami. Na każdej z nich pojawią się znani w świecie IT praktycy, wśród nich m.in. Łukasz Szydło, Sławek Sobótka czy Maciej Korsan. Udział w konferencji jest darmowy dla uczestników HackYeah.

Koszt udziału w imprezie jest jedynie symboliczny – to 49 PLN, a wszystkie zyski z biletów zostaną przeznaczone na wsparcie Szkoły 3.0 – organizacji zajmującej się informatyczną edukacją dzieciaków z domów dziecka w Krakowie. Jeśli jednak wspieracie inne inicjatywy, a chcecie wpaść na HackYeah - z kodem ITKrk_NA_HACKYEAH zarejestrujecie się za darmo.

Partnerami wydarzenia są: PKO BP, Orlen, Visa, CPPC, Wojsko Polskie, Govtech Polska, Aviva, Horus Energia, Bosch, PKP Intercity, Totalizator Sportowy, PKP, NoFluffJobs, UBS, Giełda Papierów Wartościowych oraz Epam.

Organizatorem wydarzenia jest firma PROIDEA, znana m.in. z projektów CONFidence, PLNOG, 4Developers - i wielu innych.

Szczegóły na hackyeah.pl


Konferencja Meking Software w Krakowie w Krakowie

Making Software - Conference for Developers

06 listopada 2018

Zbliża się konferencja przeznaczona dla Developerów (.NET, Front-End, Performance, Severless, Machine Learning, Azure, NOSQL, Design, C#). Już 17 listopada specjaliści podzielą się swoją wiedzą, pomysłami i doświadczeniem z uczestnikami wydarzenia. Sprawdźcie agendę na www.makingsoftware.pl/#agenda.


SysOps/DevOps grupa w Krakowie

Zbliża się spotkanie SysOps/DevOps w Krakowie!

30 października 2018

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps zapraszamy na kolejny MeetUp, który odbędzie się 21 listopada o godzinie 18:00 w klubie Re (Św.Krzyża 4).
Podczas spotkania usłyszycie o Kubernetesie, później o monitoringu chmur. Nie uciekajcie jednak z końcem ostatniego wystąpienia bo wtedy nadchodzi czas na pizzę i networking!
Zachęcamy do zapisów na meetupie.

Więcej o społeczności SysOps/DevOps:
Fundacja SysOps/DevOps Polska zajmuje się popularyzacją informatyki i technik informacyjnych na terenie Polski. Organizuje MeetUpy w głównych miastach kraju, na których spotykają się osoby związane z branżą IT z danego rejonu. Podczas wydarzeń uczestnicy poznają nowe technologie informatyczne, które pozwolą im na zwiększenie swoich kompetencji oraz nawiązanie nowych znajomości. Oprócz tego Fundacja zarządza największą w Polsce grupą IT na Facebooku, której tematyką jest administracja szeroko pojętymi infrastrukturami IT oraz organizuje szkolenia specjalistyczne.
Chcecie dowiedzić się więcej? Zaglądnijcie na strony:
MeetUp: meetup.com/pl-PL/SysOpsPolska
Facebook: facebook.com/sysopspolska/
www: sysopspolska.pl
YT: youtube.com/channel/UCQ8D7kwvZJxQdy70vYZCf7w


InfoMEET Kraków - logo konferencji i targów pracy

Bezpłatna konferencja IT i targi kariery InfoMEET Kraków

29 października 2018

Niebawem, 10 listopada 2018 odbędzie się InfoMEET w Krakowie - cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT. Wydarzenie gromadzi osoby z różnych sektorów IT, dzięki czemu uczestnicy mają okazję do wymiany doświadczeń, zdobycia nowych kontaktów i luźnej rozmowy przy kawie.
Listopadowa edycja daje możliwość wzięcia udziału w 15 prelekcjach merytorycznych i warsztatach oraz porozmawiania z przedstawicielami największych firm z branży.

Wstęp na konferencję dla uczestników jest bezpłatny. Rejestrujcie się na www.infomeet.pl/.


Copernicus

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Copernicus Hackathon

24 października 2018

W listopadzie 2018 po raz pierwszy w Polsce zostanie zorganizowany Copernicus Hackathon, którego uczestnicy poszukiwać będą nowych rozwiązań związanych z wykorzystywaniem danych pochodzących z satelitów programu Copernicus. Copernicus Hackathon odbędzie się w trzech miastach (Lublinie, Krakowie i Warszawie). W pierwszym etapie startujący będą pracować nad rozwiązaniem opartym o otwarte dane z programu EO Copernicus. Zadanie ściśle związane z Regionalnymi Inteligentnymi Specjalizacjami (RIS), w każdym z miast wyłoni po jednej - najmocniejszej ekipie. Spośród nich eksperci wybiorą najlepszy projekt, a zwycięzcy zyskają możliwość udziału w specjalnym programie akceleracyjnym Copernicus.

Pierwszy etap Copernicus Hackathon podzielony jest na dwie części – warsztatową, poprowadzoną przez ekspertów EO z Astri Polska i Instytutu Geodezji i Kartografii (4 godziny) oraz projektową, podczas której zadaniem zespołów opracowanie pomysłu biznesowego dla wybranego zagadnienia, wraz z planem na techniczną realizację rozwiązania (4 godziny).

Kraków – 9.11.2018
Tematyka:
• Nauki o życiu (life sciences)
• Energia zrównoważona
• Technologie informacyjne i komunikacyjne
• Przemysły kreatywne i czasu wolnego
• Zadanie otwarte

Udział w Hackathonie jest otwarty dla zespołów z różnych środowisk – zarówno akademickich, jak i biznesowych. W konkursie mogą wziąć udział maksymalnie 5-osobowe ekipy. Warunkiem uczestnictwa jest reprezentacja w każdym zespole programisty oraz osoby z doświadczeniem w wykorzystywaniu danych EO. Rejestracja trwa do 4 listopada. Zgłaszać można się przez oficjalną stronę: http://copernicus-hackathon.pl.

W Europie organizuje się 20 konkursów z cyklu Copernicus Hackathon. Wyzwanie łączy IT deweloperów i ekspertów doświadczonych w wykorzystywaniu danych satelitarnych w celu współpracy przy opracowywaniu nowego oprogramowania opartego na programie Copernicus.

Głównym organizatorem koordynującym wydarzenie w Polsce jest Kapitech – firma, która od 20 lat specjalizuje się w konsultingu i zarządzaniu innowacją w sektorze biznesu kosmicznego.


Data Center

Bezpłatna konferencja Data Center w Krakowie

17 października 2018

Już w przyszłym tygodniu, 24 października rusza Data Center!
Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.
Agenda konferencji i darmowa rejestracja dostępne na gigacon.org/event/dc_krk_18/.


Making Software

Making Software Kraków 2018

17 października 2018

Making Software jest konferencją poświęconą tworzeniu oprogramowania.
Celem wydarzenia jest dzielenie się wiedzą, pomysłami i doświadczeniem. Konferencja daje również możliwość nawiązania cennych kontaktów oraz uczenia się od specjalistów.

Więcej szczegółów znajdziecie na www.makingsoftware.pl. Sprzedaż biletów rusza już w ten piątek 19 października, cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji charytatywnej Brak Barier.


semKRK Konferencja SEO w Krakowie

Dziesiąta edycja semKRK już tej jesieni

09 października 2018

semKRK to cykliczne spotkania branży SEM, na których społeczność znana sobie głównie z grup Facebooka i forum spotyka się na żywo, wymienia doświadczeniami i rozwija swoją wiedzę. semKRK łączy wszystkie zalety konferencji: doskonała organizacja, wysoki poziom prelekcji, profesjonalne sale oraz barcampu: bar, atmosfera, czas i miejsce na dyskusje oraz afterparty.

Podczas dziesiątej edycji, która odbędzie się 9 listopada 2018, organizatorzy stawiają na tematy z zakresu SEO, Google Ads oraz analityki. Koniecznie zaglądnijcie na stronę semKRK. Znajdziecie tam szcegóły wydarzenia, prelegentów, program oraz bilety.


DesignWays Conf konferencja dla UX i UI w Krakowie

Pierwsza taka konferencja UX & UI w Krakowie - DesignWays Conf

02 października 2018

Wydarzenie pełne warsztatów, prelekcji, wystaw, mini-hackathonów, case studies i dyskusji dot. projektowania doświadczeń i interfejsów, dedykowane jest zarówno początkującym designerom, jak i tym bardziej doświadczonym. Wydarzenie odbędzie się od 3 do 4 listopada 2018 w Krakowskim Parku Technologicznym.
Więcej informacji o konferencji, program oraz bilety dostępne są na stronie DesignWays Conf.


Warsztaty Blockchain od DevMeeting

Warsztaty DevMeeting Blockchain

01 października 2018

W sobotę, 13 października odbędą się darmowe warsztaty dla programistów, chcących dowiedzieć się czym jest technologia Blockchain i poznać metody integracji na podstawie sieci Ethereum. Uczestnicy samodzielnie napiszą serwer HTTP, który jest w stanie komunikować się ze Smart Contractem w sieci Ethereum. Dowiedzą się jak pisać i publikować kontrakty w sieci oraz jakie ograniczenia i wyzwania są z tym związane. Agenda zapowiada się interesująco, więc jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach, zapisz się już dzisiaj na stronie wydarzenia.


Warsztaty HTML i CSS w szkole PleoMethod

HTML i CSS - jednodniowe warsztaty #PLEOmethod

26 września 2018

W sobotę, 27 października odbędzie się warsztat dla osób chcących poznać od podstaw tajniki HTMLa i CSSa. Jeśli zastanawiasz się, czy mnóstwo kolorowych linijek kodu na ekranie komputera to świat dla Ciebie, masz okazję się przekonać. Więcej o wydarzeniu oraz bilety w cenie 30 zł dostępne na htmlcss2710.evenea.pl/.

Sprawdź także inne warsztaty organizowane w Krakowie na itkrk.pl/wydarzenia.html.


Konferencja dla entuzjastów Javy - JDD

JDD - let's build JAVA universe together

25 września 2018

Zbliża się JDD, konferencja dla wszystkich entuzjastów Java: inżynierów oprogramowania, programistów, liderów zespołów i innych pasjonatów, którzy chcą poszerzyć i dzielić się swoją wiedzą. Agenda oraz bilety, dostępne na jdd.org.pl.
Pamiętajcie, że z kodem „ITKrk_zaprasza” macie 15% zniżki na bilety!

A jeśli jesteś studentem, interesujesz się programowaniem, chcesz pomóc tworzyć JDD i chciałbyś wziąć udział w konferencji za darmo - zostań wolontariuszem!
Szczegóły na blog.jdd.org.pl/2018/09/07/were-looking-for-volunteers/.

UX vs UI i nadchodząca doba nowych interfejsów - spotkanie organizowane przez społeczność IT Kamp z Krakowa

UX vs UI i nadchodząca doba nowych interfejsów

24 września 2018

Czwartego października odbędzie się spotkanie poświęcone tematom UX i UI, organizowane przez IT Kamp. Prelegentem wydarzenia będzie Chris Badura, który zajmie się tematami:
"UX vs UI i nadchodząca doba nowych interfejsów";
"Jak zrobić dobry prototyp i kiedy prowadzić testy".
Chris od ponad 22 lat zajmuje się designem. Obecnie pracuje jako konsultant UX/UI Designer, dla banku HSBC oraz American Express (Amex GBT Group), jednocześnie rozwija własną AkademięUXUI.
Więcej szczegółów oraz zapisy na stronie wydarzenia.


PLNOG konferencja telco w Krakowie

PLNOG21 - into the Network

20 września 2018

Od 1 do 2 października odbędzie się konferencja PLNOG21. Wydarzenie pozwoli zdobyć wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa, routingu, IoT czy blockchainu i dedykowane jest wszystkim osobom, które interesują się najnowszymi technologiami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami.

Pamietajcie, specjalnie dla naszych czytelników organizator przygotował kod promocyjny, który uprawnia do 15% zniżki - wystarczy podczas rejestracji podać kod – ITKrk :-)
Wszystkie niezbędne informacje oraz bilety znajdziecie na plnog.pl.

Umbraco Poland Festiwal - konferencja poświęcona Umbraco w Krakowie

Umbraco Poland Festival

10 września 2018

Już niebawem odbędzie się trzecia edycja Umbraco Poland Festival.
Udział w wydarzeniu to okazja, aby spotkać się ze świetnymi ekspertami i dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego programiści na całym świecie uwielbiają pracę z Umbraco - systemem zarządzania treścią.
Pierwsi prelegenci zostali już ogłoszeni. Wystąpią Rune Strand z siedziby Umbraco i Sebastiaan Janssen, a także Konrad Kokosy oraz twórcy #umbraCoffee Marcin Zajkowski i Callum Whyte z Cogworks.
Festiwal odbędzie się 21 września w Browar Lubicz przy ulicy Lubicz 17J w Krakowie. Formularz rejestracyjny i wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie http://UmbracoFestival.pl/.


Kto kogo zjada na śniadanie? Kultura a strategia organizacji

Kto kogo zjada na śniadanie? Kultura a strategia organizacji

05 września 2018

Jak kultura organizacyjna determinuje innowacyjność i wpływa na przewagę konkurencyjną biznesu? Czym jest kultura innowacji i jak ją wdrażać? Jakie są kluczowe elementy i wartości, które wspierają wdrożenia innowacji i efektywne przywództwo?
Na spotkaniu organizowanym przez Freenovation, zaproszeni goście podzielą się swoim doświadczeniem z transformacji i wdrożeń, które zakończyły się sukcesem i tych, które się nie powiodły.
W programie spotkania znajdzie się prelekcja Piotra Prokopowicza "Rzeźbiąc w wodzie: czy da się zarządzać kulturą organizacji?", oraz panel dyskusyjny "Kultura organizacyjna, przywództwo, innowacje, strategia. Jak wdrażać wartości, które prowadzą do celów biznesowych?".
Więcej informacji o wydarzeniu oraz rejestracja na evenea.pl/...kto-kogo-zjada-na-sniadanie-freenovation-meetup-1-202168.


PLNOG21 Konferencja

PLNOG - Take a deep dive into the Network

04 września 2018

PLNOG, czyli najbardziej rozpoznawalna polska konferencja telekomunikacyjna znów zawita tej jesieni do Krakowa. Tym razem motywem przewodnim atrakcji towarzyszących będzie świat podwodny, a wśród nowości zobaczymy m.in. debatę oksfordzką dotyczącą cyberbezpieczeństwa w Polsce oraz międzynarodową ścieżkę anglojęzyczną.

Specjalnie dla naszych czytelników organizator przygotował kod promocyjny, który uprawnia do 15% zniżki - wystarczy podczas rejestracji podać kod – ITKrk.

Zapraszamy 1-2 października do Krakowa na PLNOG21 - jedno z największych i najważniejszych wydarzeń dotyczących rynku telco w Polsce. Uczestnikami konferencji są zarówno dostawcy internetowi oraz telekomunikacyjni, jak również przedstawiciele międzynarodowych organizacji i korporacji, które korzystają z ich usług. PLNOG to forum wymiany informacji dla tych, którzy tworzą i rozwijają infrastrukturę telekomunikacyjną oraz analizują i nadzorują rozwój sieci w naszym kraju.
Podczas najbliższej edycji wystąpią m.in.:
• Ron Broersma - Bezpieczeństwo US Navy, IPv6
• Michał Sajdak - Rekonesans sieciowy - pokaz live
• Doug Madory - Analyzing an Volatile Internet
• Piotr Gruszczyński - WiFi calling - architektura i ograniczenia
• David Barroso - Global Routing as a Service
• Piotr Strzyżewski - RIPE - Co i jak?
• Agata Kołodziejczyk - Sztuczny habitat księżycowy
• Piotr Okupski - Filtrowanie DDoS za pomocą Wanguard
Więcej ciekawych wykładów znajdziecie na: plnog.pl/pl/agenda/.

Nie zabraknie praktycznych tematów z zakresu SDN, IoT, routingu i BGP, jak również Community Cornera, w którym będziemy dyskutować na tematy polskiej teleinformatyki w luźnej atmosferze. Na specjalne życzenie publiczności powróci także niezapomniany duet Andrzej Gab i Robert Woźny, którzy będą kontynuować kontrowersyjną historię fuckupów w polskiej branży telekomunikacyjnej.


DesignWays Conf konferencja dla UX i UI w Krakowie

DesignWays Conf

03 września 2018

DesignWays Conf to konferencja UX & UI organizowana przez Krakowską Inicjatywę Designerską (KID). Wydarzeniu będą towarzyszyć intensywne warsztaty, ciekawe prelekcje, wystawy, mini-hackathony, case study oraz gorące dyskusje. Motywem przewodnim konferencji będzie powrót do przyszłości ... Zaintrygowani?
Wejdźcie na stronę DesignWays Conf i dowiedzcie się więcej.


CodeteCon #KRK4 w Krakowie

CodeteCON #KRK4

30 sierpnia 2018

CodeteCON to konferencja technologiczna dedykowana społeczności IT. Wydarzenie odbędzie się 11 października w Krakowie. Jeżeli chcesz wziąć udział w prelekcjach, warsztatach i rozmowach na tematy z zakresu Back-end, Front-end oraz Data Science - zarejestruj się na wydarzenie.
Jeżeli chcesz wziąć aktywny udział w konferencji – zgłoś swój udział z propozycją tematu.


JDD w Krakowie

Wybieracie się na JDD 2018?

29 sierpnia 2018

Sprawdźcie jak prezentuje się agenda na stronie konferencji.
O czym będzie mowa?
Spring, Scala, Big Data, Web apps, Agile, Security, Cloud, Docker, REST, Architecture Serverless, GraphQL, Reactive Programming, Craftsmanship i oczywiście Java 8, Java 9, Java 10, Java 11.
JDD w Krakowie, 8-9 października, zapisy - https://jdd2018.evenea.pl
Pamiętajcie, że z kodem „ITKrk_zaprasza” macie 15% zniżki na bilety!


JDD w Krakowie

Rusza XIII edycja JDD – co w tym roku na jednej z największych konferencji Java w Polsce?

02 sierpnia 2018

XIII edycja JDD zbliża się wielkimi krokami. Środowisko pasjonatów i praktyków Javy spotka się ponownie, by dzielić się najnowszymi informacjami z zakresu programowania w tym języku. JDD odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, w weekend: 8 - 9 października.
Organizatorzy przygotowali kod rabatowy, uprawniający czytelników ITKrk do 15% zniżki na bilety. By z niego skorzystać, podczas rejestracji należy wpisać: ITKrk_zaprasza

Jednym z głównych celów tegorocznej edycji jest spójna i treściwa agenda, która została przygotowana na podstawie nadesłanych zgłoszeń CFP i propozycji Rady Programowej JDD. W tym roku czeka Was wyłącznie “mięso i praktyka” - masa aktualnych i istotnych tematów z zakresu języka Java. Live coding, case study, teoria i aktualności - organizatorzy dbają o to, by uczestnicy JDD wrócili do pracy z garścią sprawdzonych, gotowych do implementacji rozwiązań.

Organizator przygotował dla Was dokładnie opisane cztery ścieżki, podzielone ze względu na:
- poziom zaawansowania (wykłady średniozaawansowane i zaawansowane)
- język, w którym przeprowadzane jest wystąpienie (angielski i polski)

Bogate w wiedzę prezentacje przedstawią znani eksperci Java, aktywnie uczestniczący w światowych konferencjach branżowych. W tym roku na JDD zagości jeszcze więcej prelegentów z zagranicy – konferencja jeszcze bardziej otwiera się na międzynarodowe treści. Na tegorocznej scenie pojawią się takie osobistości jak:
Patrick Kua (Talking with Tech Leads),
Oleh Dokuka (Refactor to Reactive with Spring 5 and Reactor 3),
Vladimir Tsukur (GraphQL - APIs the New Way),
Jacek Kunicki (How (Not) to Use Reactive Streams in Java 9+)
Jarosław Pałka (new java.io.File("jdd.json"); is this really that simple?)

Po konferencji standardowo czeka Was After Party, podczas którego będziecie mogli osobiście poznać prelegentów i ekspertów i zadać im nurtujące Was pytania.

Nie zapominajmy o plebiscycie JUGmajster - w tym roku również go nie zabraknie! Uczestnicy poprzednich edycji doskonale go znają. To porządna i praktyczna dawka informacji od debiutujących prelegentów, którzy walczą o miano wschodzących gwiazd polskiej sceny Java.

Więcej na stronie: jdd.org.pl.


Umbraco Poland Festiwal - konferencja poświęcona Umbraco w Krakowie

Umbraco Poland Festival

17 lipca 2018

Umbraco Poland Festival to miejsce prezentacji prowadzonych przez światowych ekspertów Umbraco, w tematyce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Znamy już pierwszych prelegentów trzeciej edycji wydarzenia, a co tydzień, wraz ze zbliżającą się datą, będziemy poznawać kolejnych specjalistów.
Bilety oraz więcej szczegółów znajdziecie na umbracofestival.pl.


Społeczność IT w Krakowie

Społeczność IT w Krakowie

16 lipca 2018

W Krakowie działa wiele grup IT. Uczestnictwo w spotkaniach organizowanych przez społeczności daje możliwość poznania osób o podobnych zainteresowaniach oraz nawiązaniu wielu kontaktów zarówno biznesowych, jak i towarzyskich. Wejdź tutaj i wybierz grupę, do której chciałbyś należeć.


Konferencja dla społeczności IT CodeteCON

CodeteCON - Technology to the People!

12 lipca 2018

CodeteCON to konferencja technologiczna dedykowana społeczności IT, organizowana cyklicznie w Krakowie oraz Lublinie. Prelekcje, warsztaty, otwarta scena lightning talks oraz after party to główne punkty programu CodeteCON. Podczas wydarzenia prelegenci z branży IT poruszają tematy z zakresu Back-end, Front-end oraz Data Science.

Celem konferencji jest dzielenie się wiedzą z zakresu programowania w różnych technologiach oraz budowanie i integracja społeczności IT w mieście.

Czwarta edycja spotkań ze światem technologii odbędzie się już 11 października w Krakowie. Podczas tej edycji uczestnicy będą mogli wysłuchać prezentacji prelegentów z Polski i zagranicy.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie: codetecon.pl
Organizatorem wydarzenia jest firma Codete.


Miejsca udostępniające przestrzeń na spotkania, warsztaty i konferencje w Krakowie

Te miejsca w Krakowie udostępniają przestrzeń społecznością!

Jeśli szukasz miejsca na zorganizowanie spotkania, warsztatów, konferencji lub innego wydarzenia, sprawdź listę miejsc, które chętnie udostępniają powierzchnię na tego typu eventy.


semKRK już 30 maja!

Na dziewiątej edycji, która odbędzie się w Starej Zajezdni w Krakowie pojawi się 12 prelegentów, praktyków i specjalistów z branży SEM. Branża ta łączy specjalistów z zakresu SEO, AdWords, a także UX, analityki czy content marketingu. Na semKRK #9 BIG wystąpią najlepsi z prelegentów poprzednich edycji oraz kilka nowych osób wyróżniających się doświadczeniem lub sukcesami branżowymi.
SemKRK adresowane jest dla właścicieli biznesów, działów marketingu, agencji i specjalistów SEM oraz dla osób, które prowadzą sklepy internetowe lub są związane z rynkiem e-commerce.
Szczegóły oraz bilety na to wyjątkowe wydarzenie znajdziecie na http://semkrk.pl/.


Umbraco Poland Festival 2018 w Krakowie

Jeśli chcesz zwiększyć swoją wiedzę na temat Umbraco lub odkryć cały nowy świat kodowania, mamy dla Ciebie idealne wydarzenie: Festiwal Umbraco w Krakowie! III edycja Festiwalu odbędzie się 21 września. Pełny harmonogram zostanie podany bliżej daty festiwalu, ale już dziś możesz sprawdzić jak wyglądały poprzednie edycje i kupić bilet w niższej cenie. Wszystkie szczegóły na stronie Umbraco Festival i Eventbrite.


Cloud Developer Days

Zbliża się Cloud Developer Days! Jeśli nie macie jeszcze biletów, to łapcie kod promocyjny upoważniający do zakupu biletu z 20% zniżką: 46165F5670. Bilety znajdziecie na stronie http://cloud.developerdays.pl/#.
Konferencja odbędzie się od 28 do 29 maja w Krakowie. Podczas wydarzenia poruszone zostaną kwestie dotyczące platform, technologii, narzędzi oraz praktycznych problemów, z jakimi spotyka się każda osoba pracująca w chmurze.


Kariera IT w Krakowie

Zostaliśmy patronem medialnym Kariera IT w Krakowie! To absolutnie wyjątkowe wydarzenie dla każdego, kto wiąże swoją karierę zawodową z branżą IT i stawia na ciągły rozwój osobisty. W trakcie Kariery IT, każda osoba będzie mogła porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami danej firmy, sprawdzić aktualnie prowadzone projekty, dowiedzieć się więcej o możliwościach i warunkach zatrudnienia, a także wziąć udział we wstępnej rekrutacji, by mieć szansę na zdobycie wymarzonej pracy. Ponadto uczestnicy targów będą mogli wysłuchać prelekcji prowadzonych przez ekspertów IT, skonsultować swoje CV z doradcą zawodowym oraz wziąć udział w pokazach technologii.
Kariera IT w Krakowie odbędzie się 9 czerwca. Szczegóły znajdziecie na http://careercon.pl/konferencja/kariera-it-krakow-09-06-2018/.


semKRK #9 BIG

Ruszyła sprzedaż biletów na semKRK #9 BIG, konferencję poświęconą SEO/SEM i e-commerce, która odbędzie się 30 maja w Starej Zajezdni w Krakowie. Konferencja adresowana jest do właścicieli biznesów, działów marketingu, branży e-commerce, specjalistów SEO/SEM oraz agencji marketingowych. Na wydarzeniu panuje luźna atmosfera. Oprócz występów prelegentów, uczestnicy mogą poznać i porozmawiać z najlepszymi specjalistami z branży w strefie swobodnych rozmów.
W trakcie semKRK #9 BIG zostaną rozdne semKRK awards. Te specjalne wyróżnienia będą przyznane najlepszym case studies z kampanii przeprowadzonych przez polskie agencje lub na rynku polskim. Szczegóły na http://semkrk.pl/semkrk-awards/.
Bilety na semKRK #9 BIG dostępne na https://semkrk9.evenea.pl/.


CONFidence 2018

Każdej wiosny, od 2005 roku w Krakowie odbywa się jedna z najbardziej uznanych konferencji bezpieczeństwa IT w Polsce. Wydarzenie każdego roku przyciąga coraz więcej uczestników z różnych środowisk.
Tegoroczna edycja skupiona będzie wokół najbardziej kontrowersyjnych i najważniejszych tematów dotyczących IoT, złośliwego oprogramowania, bezpieczeństwa mobilnego i internetowego, kryptowalut, hakowania na żywo oraz kryminalistyki. Będzie się działo!
Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie CONFidence.


CLOUD DEVELOPER DAYS

Cloud Developer Days to zupełnie nowa konferencja dedykowana programistom i designerom tworzącym oprogramowanie, które jest wdrażane lub integrowane z dowolną platformą chmurową (Microsoft Azure, Google Cloud, czy Amazon Web Services).
Wydarzenie odbędzie się od 28 do 29 maja w Krakowie. Podczas dwóch intensywnych dni wystąpią najlepsi mówcy z branży! Usłyszymy o platformach, technologiach, narzędziach, i praktycznych problemach, z jakimi spotyka się każda osoba pracująca w chmurze.
UWAGA: Dla naszych czytelników mamy kod promocyjny upoważniający do 20% zniżki: 46165F5670
Bilety do kupienia na http://cloud.developerdays.pl/.


Studencki Festiwal Informatyczny w Krakowie

Już od 5 do 7 kwietnia rusza jedna z największych międzynarodowych konferencji organizowanych przez studentów - Studencki Festiwal Informatyczny.
To już 14. edycja wydarzenia. Od 2005 roku informatycy, sympatycy i pasjonaci IT, spotykają się aby wysłuchać prelekcji prowadzonych przez specjalistów z branży IT oraz wziąć udział w praktycznych warsztatach.
SFI to także niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i wymianę informacji oraz poglądów z ludźmi dzielącymi podobne zainteresowania.
Więcej informacji na stronie http://sfi.org.pl/.


EESTech Challenge Kraków

Jesteś gotowy podjąć prawdziwe wyzwanie? Znasz się na programowaniu? Interesuje Cię tematyka Big Data? Chcesz nauczyć się czegoś nowego?
Jeśli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałeś TAK, zgłoś się do rundy lokalnej EESTech Challenge w Krakowie - warsztaty z zakresu Big Data, po których nastąpi część konkursowa- slow hackathon. Zbierz swoją drużynę i zawalcz o nagrodę główną- wyjazd na Rundę Finałową EESTech Challenge do Nowego Sadu w Serbii. Zapisy trwają tylko do 25 marca!
Szczegóły wydarzenia i zapisy znjadziecie na https://www.facebook.com/events/209241059655364/.


Umbraco Poland Festival 2018

21. września 2018 roku rusza kolejna edycja Umbraco Festival w Krakowie. Organizatorzy zapraszają na dzień pełen warsztatów, prelekcji i rozmów zakończonych after party. Wydarzenie dedykowane jest dla każdego, niezależnie od umiejętności i doświadczenia, wystarczy że chcesz zwiększyć swoją wiedzę o Umbraco lub odkryć cały nowy świat kodowania. Więcej informacji niebawem na https://umbracofestival.pl/, a jeśli chcesz zostać prelegentem lub poprowadzić warsztat, zgłoś swoją propozycję do 21 kwietna, szczegóły w formularzu.


XIV Studencki Festiwal Informatyczny 2018

14. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2018 roku. Rdzeniem SFI są prowadzone przez profesjonalistów z branży IT wykłady i warsztaty dostępne dla wszystkich chętnych. Tematy cieszące się największą popularnością to gry komputerowe i bezpieczeństwo IT. Podczas poprzednich edycji na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. symulator samolotu, wejście do wirtualnej rzeczywistości, zagadki logiczne i programistyczne.
To wszystko dzieje się za sprawą studentów - członków kół informatycznych czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Politechniki Krakowskiej. Co roku łączą oni swoje siły i wspólnie tworzą jedno z największych przedsięwzięć informatycznych w kraju, jakim bez wątpienia jest Studencki Festiwal Informatyczny. Więcej informacji na stronie Studenckiego Festiwalu Informatycznego.


Distributed Magento Contribution Day

Właśnie została uruchomiona rejestracja na hackathon Distributed Magento Contribution Day #DMCD! To prawdziwa gratka dla developerów i kontrybutorów Magento! #DMCD to 8 godzin kodowania w towarzystwie architektów Magento 2, praca nad usprawnieniami platformy oraz możliwość komunikowania się z uczestnikami podczas jednego z większych eventów dla deweloperów poprzez live streaming! Hackathon odbędzie się 24 marca w siedzibie Bolda w Krakowie. Więcej infomacji i rejestracja na wydarzenie: http://bold.net.pl/mcd/.


KrakowJS Conf

Wielkimi krokami zbliża się KrakowJS Conf - konferencja poświęcona JavaScript. Więcej o konferencji, prelegentach i tematach prelekcji znajdziecie na stronie wydarzenia. Bilety dostępne na http://conf.krakowjs.pl/#tickets.


CONFidence 2018

Od 4 do 5 czerwca Muzeum Lotnictwa Polskiego zamieni się w centrum IT security. W Krakowie odbędzie się CONFidence 2018 - kolejna edycja jednej z najpopularniejszych konferencji dla specjalistów bezpieczeństwa IT w Polsce.
Świat IT security jest niesamowicie dynamiczny - codziennie słyszymy o kolejnych atakach, wciąż pojawiają się nowe zagrożenia, a ekspertów nadal jest zbyt mało. Konferencja CONFidence wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom środowiska, pomagając szkolić specjalistów i szerzyć świadomość na temat cyberbezpieczeństwa.
Techniczna wiedza prosto od ekspertów
Mario Heiderich, Adam Lange, Adam Haertle i Michał Purzyński
to pierwsi z kilkudziesięciu specjalistów, którzy wystąpią na scenie podczas konferencji. Agenda tegorocznej edycji ma stanowić bezpośrednią odpowiedź na aktualne potrzeby rynku IT security w Polsce. Znajdą się w niej wykłady cenionych ekspertów i techniczne tematy wybrane na podstawie propozycji uczestników oraz bieżących trendów.
Jeszcze bardziej aktualny i ciekawszy program to również zasługa współpracy ze społecznościami i tworzona przez ich przedstawicieli dodatkowa ścieżka w Community Corner. Tutaj nie tylko można dowiedzieć się więcej o środowisku IT security, ale również posłuchać historii prawdziwych ataków, pomysłowych taktyk czy wdrożeń nowych rozwiązań.
Luźne spotkanie całej branży IT security
Co oprócz edukacji? Nowe znajomości w branży, spotkania ze specjalistami i nieograniczone możliwości rekrutacyjne. Do tego spora dawka praktycznych umiejętności podczas warsztatów i sesji live codingowych, a także rywalizacji i świetnej zabawy w konkursach takich jak Treasure Hunt.
CONFidence nie jest konferencją wyłącznie dla specjalistów bezpieczeństwa IT. Wartościowe tematy znajdą tu dla siebie także programiści, przedsiębiorcy, entuzjaści nowych technologii oraz przedstawiciele instytucji rządowych i banków. Nie zabraknie również prezentacji dla studentów, osób rozpoczynających karierę lub myślących o przebranżowieniu.
10% zniżki na wejściówki
Biorąc udział w tak dużym spotkaniu społeczności IT security można zdobyć nie tylko nowe umiejętności, ale i cenne kontakty. Z myślą o naszych czytelnikach organizatorzy przygotowali specjalną promocję - bilety 10% taniej z kodem rabatowym: MP_ITkrk10
Więcej informacji na 2018.confidence.org.pl.


KrakowJS Conf -> 9 marzec -> Kraków

Macie już bilety na KrakowJS Conf? Nie?! To łapcie je na http://conf.krakowjs.pl/#tickets.
KrakowJS Conf to jednodniowa konferencja dla wszystkich entuzjastów JavaScript. Więcej na temat prelegentów i agendy wydarzenia znajdziesz na http://conf.krakowjs.pl/.


EESTech Challenge Kraków

Znasz się na programowaniu?
Interesuje Cię tematyka Big Data?
Wiesz, co to oznacza?
Czy jesteś gotowy podjąć prawdziwe wyzwanie?
EESTech Challenge to jedyny w swoim rodzaju slow-hackaton* połączony z warsztatami, który odbędzie się w dniach od 5 do 7 kwietnia w Krakowie!
Organizatorem jest studencka organizacja EESTEC, działająca przy Akademii Górniczo-Hutniczej. Zbierz swoją drużynę i zawalcz o nagrodę główną- wyjazd na Rundę Finałową hackatonu do Nowego Sadu w Serbii!
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zawalczyć o zwycięstwo, nauczyć się czegoś nowego lub przyjemnie spędzić 3 dni :)
Po więcej informacji zaglądajcie na stronę wydarzenia: www.facebook.com/EESTech.Challenge.Krakow/
Chcecie wiedzieć, jak wyjdzie? My jesteśmy pewni, że będzie to WIELKA DATA w Waszym kalendarzu, ale przekonajcie się sami!

*slow-hackaton - zazwyczaj hackatony nie są rozkładane na odstępy czasowe, EESTech Challenge Kraków chce jednak umożliwić każdemu wzięcie udziału w wydarzeniu, dlatego każdego dnia w godzinach popołudniowych odbywać się będzie wspólne programowanie.


Jak zdobyć zawód przyszłości?

Zapotrzebowanie na informację uzyskaną w wyniku analizy danych nigdy nie było tak silne jak teraz, specjalizują się w tym „naukowcy od danych” czyli Data Scientist. Osoby, które pełnią rolę Data Scientist w firmach łączą kompetencje z obszaru statystyki, analizy danych i programowania, aby na podstawie istotnych dla przedsiębiorstwa danych wyciągać wnioski, które mają dla tych firm potencjalnie dużą wartość biznesową. Jeśli Ty lub Twój znajomy posiadacie umiejętność programowania w przynajmniej jednym języku na poziomie podstawowym i posługujecie się językiem angielskim na poziomie średnio zaawansowanym, 24 lutego rusza bootcamp Data Science w Krakowie. Z tej okazji mamy dla Was książki i spinnery do zgarnięcia, wystarczy polubić i udostępnić posta na naszym Facebooku.
Przedsięwzięcia typu bootcamp Data Science pozwalają szybko uzupełnić brakujące kompetencje osobom, które do tej pory pełniły role programistów, czy analityków w firmach, ale także absolwentom innych kierunków, którzy nie mają doświadczenia w przetwarzaniu danych w kontekście biznesowym. A co za tym idzie – znaleźć nową, lepszą pracę, tak jak stało się w przypadku Klaudii Jankowskiej, uczestniczki bootcampu w Warszawie. Absolwentka ekonomii i arabistyki oraz studiów podyplomowych Pomocy Humanitarnej na Uniwersytecie Warszawskim bardzo długo próbowała znaleźć dla siebie ścieżkę rozwoju, która łączyłaby wiedzę z różnych kierunków studiów i pozwalała wykorzystywać ją do pomocy humanitarnej. Dzięki umiejętnościom zdobytym na kursie Data Science rozpoczęła pracę w Międzynarodowej Federacji Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) w Genewie.
Z analizy danych korzystają korporacje, prywatne firmy i instytucje państwowe, a analitycy danych poszukiwani są w wielu branżach, np. w finansach, sprzedaży czy marketingu. Zapotrzebowanie na pracowników z takimi kompetencjami jest bardzo duże i wciąż rośnie, a osób gotowych do podjęcia pracy stosunkowo niewiele.


KrakowJS Conf 2018

KrakowJS Conf to konferencja poświęcona JavaScript. Tegoroczna edycja odbędzie się 9 marca. Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu, zajrzyj na stronę http://conf.krakowjs.pl/, a jeśli posiadasz wiedzę, którą chciałbyś przekazać innym, zgłoś się na http://conf.krakowjs.pl/#speakers.


Data Science - pierwszy taki bootcamp w Krakowie!

Już 24 lutego rusza pierwszy i jedyny bootcamp Data Science w Krakowie. Z tej okazji organizator szkoleń Sages Sp. z o.o. ma dla Was książki i fingerspinnery do rozdania - zaglądnijcie na naszego Facebooka i sprawdźcie, jak możecie je zdobyć.
Na szkolenie możecie zapisać się na stronie http://kodolamacz.pl/bootcamp-datascience/.
Kim jest Data Scientist?
Rozwój technologii pozwala na zbieranie, opracowywanie, przetwarzanie i uzyskiwanie nowej jakości informacji – specjalizują się w tym „naukowcy od danych”. W branży finansowej "badacz danych" analizuje dane o transakcjach bankowych i wspomaga podejmowanie decyzji kredytowych, np. wykrywanie nadużyć (fraud detection) umożliwia zidentyfikowanie najbardziej podejrzanych operacji i przekazanie ich do dalszej analizy. W marketingu analizuje zachowania użytkowników na stronach internetowych, np. sklepów online. Pozwala to między innymi na tworzenie coraz doskonalszych systemów rekomendacyjnych, wskazujących klientowi produkty, które z dużym prawdopodobieństwem jest skłonny kupić, nawet jeśli ich aktywnie nie szuka. Innym obszarem jest śledzenie widoczności i opinii o marce w Internecie. W sprzedaży Data Scientist analizuje dane, co umożliwia przewidywanie trendów sprzedażowych, czy segmentację klientów. Pozwala to na podejmowanie decyzji wpływających na strategię firmy w zakresie oferty produktowej, czy funkcjonowanie działu handlowego. Więcej na temat zawodu badacza danych znajdziesz na stronie bootcampu i na blogu Data scientiści - kim są i ile zarabiają w Polsce i na świecie?.


CLOUD DEVELOPERDAYS - konferencja dla programistów i architektów

W dniach 28-29 maja 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym EXPO Kraków odbędzie się pierwsza edycja konferencji CLOUD DEVELOPERDAYS. Wydarzenie w całości dedykowane jest programistom i architektom tworzącym oprogramowanie, które jest wdrażane lub integrowane z platformami chmurowymi takimi jak Microsoft Azure, Google Cloud, czy Amazon Web Services.
Cloud DeveloperDays to wyjątkowe wydarzenie w branży IT. Setki uczestników z całego świata spotkają się, aby podczas dwóch intensywnych dni wysłuchać najlepszych prelegentów z branży! Podczas konferencji poruszone zostaną kwestie dotyczące platform, technologii, narzędzi oraz praktycznych problemów, z jakimi spotyka się każda osoba pracująca w chmurze.
"Na podstawie doświadczenia w organizowaniu konferencji wiemy, jak ogromne znaczenie ma odpowiedni dobór prelegentów. Przykładamy bardzo dużą wagę do tego, aby każdy z nich był autorytetem w swojej dziedzinie i przekazał jak najwięcej wiedzy uczestnikom spotkania. Podczas CDD naszymi gośćmi będą m.in. Dror Helper, Senior Consultant & Architect firmy CodeValue, Alex Mang, Microsoft Azure MVP czy Stefano Tempesta, Microsoft MVP. Nie zabraknie również polskich specjalistów – mówią Organizatorzy konferencji. Cloud Developer Days to dwa bardzo intensywne dni, podczas których każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Po części teoretycznej zaplanowaliśmy After Party, podczas którego już w kuluarach będzie można dopytać o poszczególne zagadnienia, nawiązać kontakty oraz wymienić się doświadczeniem."
Organizatorem wydarzenia jest firma DATA MASTER, która przez ostatnie lata przygotowała inne konferencje w branży IT, jak np. .NET DeveloperDays czy JOIN! DB Conference. Podobnie jak poprzednie wydarzenia, także Cloud DeveloperDays zapowiada się na spotkanie o bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Znana jest już część prelegentów oraz wstępna agenda spotkania. Organizatorzy zachęcają także do zgłaszania się i wysyłania swoich propozycji sesji.
Udział w konferencji jest płatny, a bilety dostępne są na stronie konferencji. Do 16 lutego można zakupić je w niższych cenach. Oficjalnym językiem wydarzenia jest język angielski.
Więcej informacji, możliwość zgłoszenia prezentacji oraz zakupu biletów:
http://cloud.developerdays.pl/
https://www.facebook.com/DeveloperDays/


Young Tech Festival 2018

Jeszcze w tym tygodniu 12 stycznia odbędzie się bezpłatna konferencja organizowana przez studentów Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na http://ytf.wsei.edu.pl/.
W tym tygodniu odbędzie się jeszcze 7 spotkań, 2 warsztaty i 1 hackathon. Sprawdź je na http://itkrk.pl/index.html#wydarzenia, a jeśli wiesz o jakimś wydarzeniu, którego brakuje w naszym kalendarzu, koniecznie daj nam znać!


Sprawdź styczniowe wydarzenia IT w Krakowie na www.itkrk.pl/#wydarzenia. Pojawiło się już kilka ciekawych propozycji, jak SysOps / DevOps Kraków MeetUp #2, na którym poruszone zostaną dwa tematy. Perwszą prelekcję „Hardcore Embedded Troubleshooting” wygłosi Paweł Kuśmierski - kierownik działu oprogramowania sprzętu w Akamai Technologies w Krakowie. Paweł przedstawi trzy problemy, na które natknął się w pracy nad wdrażaniem i utrzymaniem systemu operacyjnego na switchach 10G i 100G w swojej sieci. Drugi temat spotkania to „Trochę więcej na temat systemd”. Prelegentem będzie Maciek Lasyk - full stack Javascript Developer w Codewise. Z prezentacji dowiecie się m.in. w jaki sposób można w pełni korzystać z tego co oferuje systemd: kontenery nspawn, journald oraz sd-notify.


FabLab Kraków - Miejsce na Twoje hobby!

To pierwsze takie miejsce w Krakowie. FabLab znajduje się na ul. Czystej 8 i jest cyfrowym warsztatem, przeznaczonym dla każdego, kto chciałby wcielić swoje pomysły w życie. Stowarzyszenie udostępnia drukarki 3D, laser CO2 oraz stanowiska do szycia, malowania i pracy z elektroniką. Więcej szczegółowych informacji na temat idei, zasad działania i uczestnictwa w Stowarzyszeniu FabLab znajdziecie na www.fablabkrakow.pl. Organizatorzy zapraszają także w każdy czwartek od godziny 16tej na zwiedzanie warsztatu - odpowiedzą wtedy na każde pytanie.


Kariera IT w Krakowie

Jesteś specjalistą lub dopiero zaczynasz swoją przygodę w IT? Mamy dla Ciebie ponad 120 ofert pracy z 26 krakowskich firm. Sprawdź je na www.itkrk.pl/praca.html i aplikuj bezpośrednio do pracodawcy.


HSBC Hackathon 2017

Hackathon, którego organizatorem jest HSBC Service Delivery (Polska) Sp. z o.o., odbędzie się 9-10 grudnia. Łączna suma nagród to 32 000 zł. Termin rejestracji osoby lub grupy (do 4 osób) to 30 listopada 2017, 23:59. Śpieszcie się ;-) Szczegóły na hackathonkrakow.com.


Geek Girls Carrots Cracow - listopadowe spotkanie w Krakowie

Listopadowe spotkanie GGC odbędzie się 21 listopada w Pauza in Garden. Tym razem wystąpią:
Joanna Ostafin: "I dlatego lubię... mówić z Tobą - czyli o projektowaniu UX interfejsów konwersacyjnych"
Anna Ryś: "STARTUP = ludzie, ludzie, ludzie + szybkie decyzje + odpowiednia dawka technologii + odrobina szczęścia".
Na wydarzenie można zapisać się poprzez www.evenea.pl.

Kontakt


biuro@itkrk.pl

+48 508 846 109

ITKrk
Portal poświęcony IT w Krakowie. U nas znajdziesz informacje na temat wydarzeń, szkoleń i ofert pracy. Przedstawiamy krakowskie społeczności, podpowiadamy jak i gdzie zorganizować wartościowy meetup.