MPK S.A

tramwaje i autobusy mpk w Krakowie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie to jeden z najczęściej wybieranych środków transportu. Obecnie na tabor MPK składają się tramwaje i autobusy.
Bilety na tramwaj lub autobus można kupić w licznych stacjonarnych automatach biletowych KKM (Krakowska Karta Miejska), w Punktach Kontroli Ruchu MPK (przystanki końcowe), w punktach handlowych (kioski, urzędy pocztowe i inne) oraz w automatach biletowych mobilnych znajdujących się w każdym autobusie i tramwaju. Bilet można kupić również przez telefon za pomocą aplikacji.
Sprawdź:
Strona główna MPK S.A.
Rozkład jazdy
Rodzaje biletów i cennik
Wyszukiwarka połączeń
Aplikacja do kupna biletu


Rowerem po Krakowie

Rower jest zdrową i ekologiczną alternatywą przemieszczania się po Krakowie. Nie tylko nie wydziela spalin, nie przyczynia się do powstawania smogu, jest tani w utrzymaniu i poprawia naszą kondycję, ale można dostać się nim w każde docelowe miejsce, bez spędzania czasu w korkach. Kraków dysponuje wieloma ścieżkami i trasami rowerowymi, a z roku na rok powstaje ich coraz więcej. Ponadto, w Krakowie można korzystać z wielu prywatnych wypożyczalni rowerów lub z Wavelo czyli bezobsługowej wypożyczalni rowerów miejskich.
Odwiedź:
Wypożyczalnie, sklepy i serwisy rowerowe
Propozycje tras rowerowych
Wavelo

trasy rowerowe, rowerem po Krakowie

Krakowskie taksówki

taxi Kraków

Taksówki są skuteczną formą przemieszczania się po mieście. W Krakowie jest kilka firm zajmujących się takimi usługami. Ponadto firmy taksówkarskie, aby stać się bardziej konkurencyjnymi, wprowadzają nowe usługi, jak np. przewozy bagażowe i przesyłki lub zakupy na telefon.
Wybrane firmy taksówkarskie:
Barbakan Taxi
MegaTaxi
iCar
Waweltaxi


Uber

Uber to aplikacja, która gromadzi w swojej bazie kierowców, czyli wszystkie te osoby, które są chętne świadczyć usługi transportowe. Aby zostać kierowcą w uberze nie potrzebne są żadne licencje i regulacje. Aplikacja kojarzy pasażerów z prywatnymi kierowcami (zarejestrowanymi w bazie). Jest tańszą alternatywą do taksówek, ale uwaga, nie zawsze. Gdy jest bardzo duże zapotrzebowanie stawka może wzrosnąć nawet parokrotnie.
Uber

uber Kraków

Traficar

Traficar Kraków

Traficar to bezobsługowa wypożyczalnia samochodów. Innowacyjność pomysłu polega na tym, że cały proces odbywa się poprzez aplikację. Za jej pomocą znajdujemy samochód w swojej okolicy, skanujemy kod wygenerowany przez aplikację i cieszymy się jazdą. Płacimy tylko za czas i przejechane kilometry. Samochód zostawiamy w dowolnym miejscu na terenie Krakowa.
Odwiedź koniecznie oficjalną stronę Traficar i pobierz aplikację:
www.traficar.pl