Kongres Bezpieczeństwa Sieci w Krakowie

Nowy termin Kongresu Bezpieczeństwa Sieci

05 grudnia 2018

Nastąpiła zmiana terminu Kongresu Bezpieczeństwa Sieci, organizowanego przez GigaCon - nowa data to 31 stycznia 2019.

Kongres Bezpieczeństwa Sieci jest świetną okazją do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń i poznania ekspertów i specjalistów IT security.

Śledźcie wydarzenie na facebook.com/events/325966901334040/.


Zmontuj swój własny czujnik smogu Luftdaten

Zmontuj swój własny czujnik smogu Luftdaten

04 grudnia 2018

Hackerspace Kraków zaprasza na warsztaty, na których każdy wykona swój własny czujnik smogu, który będzie można podłączyć do ogólnoświatowej sieci czujników Luftdaten.
W cenie warsztatów, które odbędą się 15 grudnia, zawarty jest komplet części niezbędnych do wykonania jednego czujnika wraz z obudową.
Więcej szczegółów i bilety znajdziecie na stronie wydarzenia.


Code Battle - programistyczny Escape Room

Code Battle - programistyczny Escape Room

28 listopada 2018

Gotowy na rozwiązywanie programistycznych zadań i zagadek?
Niebawem, 11 grudnia 2018, odbędzie się Code Battle w krakowskiej siedzibie DreamLabu. Czteroosobowe zespoły programistek/ów zmierzą się w walce z czasem i technologią. Na rozwiązanie zadań każdy zespół będzie miał 45 minut. Do wygrania cenne nagrody ;-) Wydarzenie jest darmowe. Szczegóły i rejestracja na codebattle.dreamlab.pl/.


Kongres Bezpieczeństwa Sieci w Krakowie

Kongres Bezpieczeństwa Sieci

15 listopada 2018

Entuzjaści cyberbezpieczeństwa i eksperci IT security mają okazję do spotkania się i wymiany doświadczeń! Już 31 stycznia 2019 w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Sieci. Jak zwykle będzie to okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych kontaktów i być może ciekawych inicjatyw :)

Wybrane tematy prelekcji:

People Patching – świadomość użytkowników a bezpieczeństwo organizacji – Tomasz Kus (State Street)

Obowiązki administratora danych przy wycieku danych zgodnie z RODO – Mateusz Stankiewicz (Stankiewicz Kancelaria Radcy Prawnego)

Praktyczne bezpieczeństwo infrastruktury przedsiębiorstwa na podstawie doświadczeń banku BNP Paribas – Grzegorz Sowa (BNP Paribas)

Wybrane zagrożenia bezpieczeństwa sieciowych systemów informatycznych – Władysław Iwaniec (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie)

Jak skutecznie zabezpieczyć swoją sieć – zbiór dobrych praktyk z użyciem systemu statlook® – Filip Sadzik (A+C Systems)

Agenda spotkania, rozwinięcia tematów oraz formularz bezpłatnej rejestracji dostępne są na stronie gigacon.org/event/kbs_krk_18/
FB: facebook.com/events/325966901334040/

Zachęcamy do zarezerwowania sobie miejsca i rejestracji :)


HackYeah Największy stacjonarny hackathon na świecie odbędzie się w Polsce

Największy stacjonarny hackathon na świecie odbędzie się w Polsce

14 listopada 2018

Warszawska edycja HackYeah to rekordowa impreza – pod wieloma względami. W zeszłym roku, gdy impreza odbywała się w Krakowie, stała się największym stacjonarnym hackathonem w Europie. W tym roku organizatorzy planują przekroczenie liczby 2950 uczestników - wtedy impreza będzie największym stacjonarnym (czyli bez możliwości udziału online) takim wydarzeniem na świecie. Aktualnie ten tytuł należy do Hajj Hackathon zorganizowanego w Arabii Saudyjskiej.

Zespoły programistów konkurować będą w trzech głównych obszarach – Zdrowie, Finanse i Inwestycje&Edukacja. Czy stworzą działającą platformę do zdalnej komunikacji z lekarzem? Grę VR pomagająca dzieciom w nauce biologii? Innowacyjny system usprawniający operacje bankowe, czy coś zupełnie szalonego? Nie ma ograniczeń. Wszystko zależy od kreatywności uczestników, choć w niektórych wypadkach jej granice wyznaczy treść zadania od sponsorów. Z Wojskiem Polskim hackerzy zadbają o cyberbezpieczeństwo, a z Lotto stworzą zupełnie nową grę, z użyciem możliwości, które daje geolokalizacja. Dość niesamowitym zadaniem, w stu procentach dla prawdziwych hackerów, będzie możliwość przejęcia zdalnej kontroli nad pozostawionym w osobnym budynku przez spółkę Horus Energia agregatem prądotwórczym.

HackYeah to nie tylko hackathon!
W czasie wydarzenia odbędzie się również konferencja - Tech Night Talks z 4 głównymi ścieżkami. Na każdej z nich pojawią się znani w świecie IT praktycy, wśród nich m.in. Łukasz Szydło, Sławek Sobótka czy Maciej Korsan. Udział w konferencji jest darmowy dla uczestników HackYeah.

Koszt udziału w imprezie jest jedynie symboliczny – to 49 PLN, a wszystkie zyski z biletów zostaną przeznaczone na wsparcie Szkoły 3.0 – organizacji zajmującej się informatyczną edukacją dzieciaków z domów dziecka w Krakowie. Jeśli jednak wspieracie inne inicjatywy, a chcecie wpaść na HackYeah - z kodem ITKrk_NA_HACKYEAH zarejestrujecie się za darmo.

Partnerami wydarzenia są: PKO BP, Orlen, Visa, CPPC, Wojsko Polskie, Govtech Polska, Aviva, Horus Energia, Bosch, PKP Intercity, Totalizator Sportowy, PKP, NoFluffJobs, UBS, Giełda Papierów Wartościowych oraz Epam.

Organizatorem wydarzenia jest firma PROIDEA, znana m.in. z projektów CONFidence, PLNOG, 4Developers - i wielu innych.

Szczegóły na hackyeah.pl


Konferencja Meking Software w Krakowie w Krakowie

Making Software - Conference for Developers

06 listopada 2018

Zbliża się konferencja przeznaczona dla Developerów (.NET, Front-End, Performance, Severless, Machine Learning, Azure, NOSQL, Design, C#). Już 17 listopada specjaliści podzielą się swoją wiedzą, pomysłami i doświadczeniem z uczestnikami wydarzenia. Sprawdźcie agendę na www.makingsoftware.pl/#agenda.


SysOps/DevOps grupa w Krakowie

Zbliża się spotkanie SysOps/DevOps w Krakowie!

30 października 2018

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps zapraszamy na kolejny MeetUp, który odbędzie się 21 listopada o godzinie 18:00 w klubie Re (Św.Krzyża 4).
Podczas spotkania usłyszycie o Kubernetesie, później o monitoringu chmur. Nie uciekajcie jednak z końcem ostatniego wystąpienia bo wtedy nadchodzi czas na pizzę i networking!
Zachęcamy do zapisów na meetupie.

Więcej o społeczności SysOps/DevOps:
Fundacja SysOps/DevOps Polska zajmuje się popularyzacją informatyki i technik informacyjnych na terenie Polski. Organizuje MeetUpy w głównych miastach kraju, na których spotykają się osoby związane z branżą IT z danego rejonu. Podczas wydarzeń uczestnicy poznają nowe technologie informatyczne, które pozwolą im na zwiększenie swoich kompetencji oraz nawiązanie nowych znajomości. Oprócz tego Fundacja zarządza największą w Polsce grupą IT na Facebooku, której tematyką jest administracja szeroko pojętymi infrastrukturami IT oraz organizuje szkolenia specjalistyczne.
Chcecie dowiedzić się więcej? Zaglądnijcie na strony:
MeetUp: meetup.com/pl-PL/SysOpsPolska
Facebook: facebook.com/sysopspolska/
www: sysopspolska.pl
YT: youtube.com/channel/UCQ8D7kwvZJxQdy70vYZCf7w


InfoMEET Kraków - logo konferencji i targów pracy

Bezpłatna konferencja IT i targi kariery InfoMEET Kraków

29 października 2018

Niebawem, 10 listopada 2018 odbędzie się InfoMEET w Krakowie - cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT. Wydarzenie gromadzi osoby z różnych sektorów IT, dzięki czemu uczestnicy mają okazję do wymiany doświadczeń, zdobycia nowych kontaktów i luźnej rozmowy przy kawie.
Listopadowa edycja daje możliwość wzięcia udziału w 15 prelekcjach merytorycznych i warsztatach oraz porozmawiania z przedstawicielami największych firm z branży.

Wstęp na konferencję dla uczestników jest bezpłatny. Rejestrujcie się na www.infomeet.pl/.


Copernicus

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Copernicus Hackathon

24 października 2018

W listopadzie 2018 po raz pierwszy w Polsce zostanie zorganizowany Copernicus Hackathon, którego uczestnicy poszukiwać będą nowych rozwiązań związanych z wykorzystywaniem danych pochodzących z satelitów programu Copernicus. Copernicus Hackathon odbędzie się w trzech miastach (Lublinie, Krakowie i Warszawie). W pierwszym etapie startujący będą pracować nad rozwiązaniem opartym o otwarte dane z programu EO Copernicus. Zadanie ściśle związane z Regionalnymi Inteligentnymi Specjalizacjami (RIS), w każdym z miast wyłoni po jednej - najmocniejszej ekipie. Spośród nich eksperci wybiorą najlepszy projekt, a zwycięzcy zyskają możliwość udziału w specjalnym programie akceleracyjnym Copernicus.

Pierwszy etap Copernicus Hackathon podzielony jest na dwie części – warsztatową, poprowadzoną przez ekspertów EO z Astri Polska i Instytutu Geodezji i Kartografii (4 godziny) oraz projektową, podczas której zadaniem zespołów opracowanie pomysłu biznesowego dla wybranego zagadnienia, wraz z planem na techniczną realizację rozwiązania (4 godziny).

Kraków – 9.11.2018
Tematyka:
• Nauki o życiu (life sciences)
• Energia zrównoważona
• Technologie informacyjne i komunikacyjne
• Przemysły kreatywne i czasu wolnego
• Zadanie otwarte

Udział w Hackathonie jest otwarty dla zespołów z różnych środowisk – zarówno akademickich, jak i biznesowych. W konkursie mogą wziąć udział maksymalnie 5-osobowe ekipy. Warunkiem uczestnictwa jest reprezentacja w każdym zespole programisty oraz osoby z doświadczeniem w wykorzystywaniu danych EO. Rejestracja trwa do 4 listopada. Zgłaszać można się przez oficjalną stronę: http://copernicus-hackathon.pl.

W Europie organizuje się 20 konkursów z cyklu Copernicus Hackathon. Wyzwanie łączy IT deweloperów i ekspertów doświadczonych w wykorzystywaniu danych satelitarnych w celu współpracy przy opracowywaniu nowego oprogramowania opartego na programie Copernicus.

Głównym organizatorem koordynującym wydarzenie w Polsce jest Kapitech – firma, która od 20 lat specjalizuje się w konsultingu i zarządzaniu innowacją w sektorze biznesu kosmicznego.


Data Center

Bezpłatna konferencja Data Center w Krakowie

17 października 2018

Już w przyszłym tygodniu, 24 października rusza Data Center!
Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.
Agenda konferencji i darmowa rejestracja dostępne na gigacon.org/event/dc_krk_18/.


Making Software

Making Software Kraków 2018

17 października 2018

Making Software jest konferencją poświęconą tworzeniu oprogramowania.
Celem wydarzenia jest dzielenie się wiedzą, pomysłami i doświadczeniem. Konferencja daje również możliwość nawiązania cennych kontaktów oraz uczenia się od specjalistów.

Więcej szczegółów znajdziecie na www.makingsoftware.pl. Sprzedaż biletów rusza już w ten piątek 19 października, cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji charytatywnej Brak Barier.


semKRK Konferencja SEO w Krakowie

Dziesiąta edycja semKRK już tej jesieni

09 października 2018

semKRK to cykliczne spotkania branży SEM, na których społeczność znana sobie głównie z grup Facebooka i forum spotyka się na żywo, wymienia doświadczeniami i rozwija swoją wiedzę. semKRK łączy wszystkie zalety konferencji: doskonała organizacja, wysoki poziom prelekcji, profesjonalne sale oraz barcampu: bar, atmosfera, czas i miejsce na dyskusje oraz afterparty.

Podczas dziesiątej edycji, która odbędzie się 9 listopada 2018, organizatorzy stawiają na tematy z zakresu SEO, Google Ads oraz analityki. Koniecznie zaglądnijcie na stronę semKRK. Znajdziecie tam szcegóły wydarzenia, prelegentów, program oraz bilety.


DesignWays Conf konferencja dla UX i UI w Krakowie

Pierwsza taka konferencja UX & UI w Krakowie - DesignWays Conf

02 października 2018

Wydarzenie pełne warsztatów, prelekcji, wystaw, mini-hackathonów, case studies i dyskusji dot. projektowania doświadczeń i interfejsów, dedykowane jest zarówno początkującym designerom, jak i tym bardziej doświadczonym. Wydarzenie odbędzie się od 3 do 4 listopada 2018 w Krakowskim Parku Technologicznym.
Więcej informacji o konferencji, program oraz bilety dostępne są na stronie DesignWays Conf.


Warsztaty Blockchain od DevMeeting

Warsztaty DevMeeting Blockchain

01 października 2018

W sobotę, 13 października odbędą się darmowe warsztaty dla programistów, chcących dowiedzieć się czym jest technologia Blockchain i poznać metody integracji na podstawie sieci Ethereum. Uczestnicy samodzielnie napiszą serwer HTTP, który jest w stanie komunikować się ze Smart Contractem w sieci Ethereum. Dowiedzą się jak pisać i publikować kontrakty w sieci oraz jakie ograniczenia i wyzwania są z tym związane. Agenda zapowiada się interesująco, więc jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach, zapisz się już dzisiaj na stronie wydarzenia.


Warsztaty HTML i CSS w szkole PleoMethod

HTML i CSS - jednodniowe warsztaty #PLEOmethod

26 września 2018

W sobotę, 27 października odbędzie się warsztat dla osób chcących poznać od podstaw tajniki HTMLa i CSSa. Jeśli zastanawiasz się, czy mnóstwo kolorowych linijek kodu na ekranie komputera to świat dla Ciebie, masz okazję się przekonać. Więcej o wydarzeniu oraz bilety w cenie 30 zł dostępne na htmlcss2710.evenea.pl/.

Sprawdź także inne warsztaty organizowane w Krakowie na itkrk.pl/wydarzenia.html.


Konferencja dla entuzjastów Javy - JDD

JDD - let's build JAVA universe together

25 września 2018

Zbliża się JDD, konferencja dla wszystkich entuzjastów Java: inżynierów oprogramowania, programistów, liderów zespołów i innych pasjonatów, którzy chcą poszerzyć i dzielić się swoją wiedzą. Agenda oraz bilety, dostępne na jdd.org.pl.
Pamiętajcie, że z kodem „ITKrk_zaprasza” macie 15% zniżki na bilety!

A jeśli jesteś studentem, interesujesz się programowaniem, chcesz pomóc tworzyć JDD i chciałbyś wziąć udział w konferencji za darmo - zostań wolontariuszem!
Szczegóły na blog.jdd.org.pl/2018/09/07/were-looking-for-volunteers/.

UX vs UI i nadchodząca doba nowych interfejsów - spotkanie organizowane przez społeczność IT Kamp z Krakowa

UX vs UI i nadchodząca doba nowych interfejsów

24 września 2018

Czwartego października odbędzie się spotkanie poświęcone tematom UX i UI, organizowane przez IT Kamp. Prelegentem wydarzenia będzie Chris Badura, który zajmie się tematami:
"UX vs UI i nadchodząca doba nowych interfejsów";
"Jak zrobić dobry prototyp i kiedy prowadzić testy".
Chris od ponad 22 lat zajmuje się designem. Obecnie pracuje jako konsultant UX/UI Designer, dla banku HSBC oraz American Express (Amex GBT Group), jednocześnie rozwija własną AkademięUXUI.
Więcej szczegółów oraz zapisy na stronie wydarzenia.


PLNOG konferencja telco w Krakowie

PLNOG21 - into the Network

20 września 2018

Od 1 do 2 października odbędzie się konferencja PLNOG21. Wydarzenie pozwoli zdobyć wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa, routingu, IoT czy blockchainu i dedykowane jest wszystkim osobom, które interesują się najnowszymi technologiami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami.

Pamietajcie, specjalnie dla naszych czytelników organizator przygotował kod promocyjny, który uprawnia do 15% zniżki - wystarczy podczas rejestracji podać kod – ITKrk :-)
Wszystkie niezbędne informacje oraz bilety znajdziecie na plnog.pl.

Umbraco Poland Festiwal - konferencja poświęcona Umbraco w Krakowie

Umbraco Poland Festival

10 września 2018

Już niebawem odbędzie się trzecia edycja Umbraco Poland Festival.
Udział w wydarzeniu to okazja, aby spotkać się ze świetnymi ekspertami i dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego programiści na całym świecie uwielbiają pracę z Umbraco - systemem zarządzania treścią.
Pierwsi prelegenci zostali już ogłoszeni. Wystąpią Rune Strand z siedziby Umbraco i Sebastiaan Janssen, a także Konrad Kokosy oraz twórcy #umbraCoffee Marcin Zajkowski i Callum Whyte z Cogworks.
Festiwal odbędzie się 21 września w Browar Lubicz przy ulicy Lubicz 17J w Krakowie. Formularz rejestracyjny i wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie http://UmbracoFestival.pl/.


Kto kogo zjada na śniadanie? Kultura a strategia organizacji

Kto kogo zjada na śniadanie? Kultura a strategia organizacji

05 września 2018

Jak kultura organizacyjna determinuje innowacyjność i wpływa na przewagę konkurencyjną biznesu? Czym jest kultura innowacji i jak ją wdrażać? Jakie są kluczowe elementy i wartości, które wspierają wdrożenia innowacji i efektywne przywództwo?
Na spotkaniu organizowanym przez Freenovation, zaproszeni goście podzielą się swoim doświadczeniem z transformacji i wdrożeń, które zakończyły się sukcesem i tych, które się nie powiodły.
W programie spotkania znajdzie się prelekcja Piotra Prokopowicza "Rzeźbiąc w wodzie: czy da się zarządzać kulturą organizacji?", oraz panel dyskusyjny "Kultura organizacyjna, przywództwo, innowacje, strategia. Jak wdrażać wartości, które prowadzą do celów biznesowych?".
Więcej informacji o wydarzeniu oraz rejestracja na evenea.pl/...kto-kogo-zjada-na-sniadanie-freenovation-meetup-1-202168.


PLNOG21 Konferencja

PLNOG - Take a deep dive into the Network

04 września 2018

PLNOG, czyli najbardziej rozpoznawalna polska konferencja telekomunikacyjna znów zawita tej jesieni do Krakowa. Tym razem motywem przewodnim atrakcji towarzyszących będzie świat podwodny, a wśród nowości zobaczymy m.in. debatę oksfordzką dotyczącą cyberbezpieczeństwa w Polsce oraz międzynarodową ścieżkę anglojęzyczną.

Specjalnie dla naszych czytelników organizator przygotował kod promocyjny, który uprawnia do 15% zniżki - wystarczy podczas rejestracji podać kod – ITKrk.

Zapraszamy 1-2 października do Krakowa na PLNOG21 - jedno z największych i najważniejszych wydarzeń dotyczących rynku telco w Polsce. Uczestnikami konferencji są zarówno dostawcy internetowi oraz telekomunikacyjni, jak również przedstawiciele międzynarodowych organizacji i korporacji, które korzystają z ich usług. PLNOG to forum wymiany informacji dla tych, którzy tworzą i rozwijają infrastrukturę telekomunikacyjną oraz analizują i nadzorują rozwój sieci w naszym kraju.
Podczas najbliższej edycji wystąpią m.in.:
• Ron Broersma - Bezpieczeństwo US Navy, IPv6
• Michał Sajdak - Rekonesans sieciowy - pokaz live
• Doug Madory - Analyzing an Volatile Internet
• Piotr Gruszczyński - WiFi calling - architektura i ograniczenia
• David Barroso - Global Routing as a Service
• Piotr Strzyżewski - RIPE - Co i jak?
• Agata Kołodziejczyk - Sztuczny habitat księżycowy
• Piotr Okupski - Filtrowanie DDoS za pomocą Wanguard
Więcej ciekawych wykładów znajdziecie na: plnog.pl/pl/agenda/.

Nie zabraknie praktycznych tematów z zakresu SDN, IoT, routingu i BGP, jak również Community Cornera, w którym będziemy dyskutować na tematy polskiej teleinformatyki w luźnej atmosferze. Na specjalne życzenie publiczności powróci także niezapomniany duet Andrzej Gab i Robert Woźny, którzy będą kontynuować kontrowersyjną historię fuckupów w polskiej branży telekomunikacyjnej.


DesignWays Conf konferencja dla UX i UI w Krakowie

DesignWays Conf

03 września 2018

DesignWays Conf to konferencja UX & UI organizowana przez Krakowską Inicjatywę Designerską (KID). Wydarzeniu będą towarzyszyć intensywne warsztaty, ciekawe prelekcje, wystawy, mini-hackathony, case study oraz gorące dyskusje. Motywem przewodnim konferencji będzie powrót do przyszłości ... Zaintrygowani?
Wejdźcie na stronę DesignWays Conf i dowiedzcie się więcej.


CodeteCon #KRK4 w Krakowie

CodeteCON #KRK4

30 sierpnia 2018

CodeteCON to konferencja technologiczna dedykowana społeczności IT. Wydarzenie odbędzie się 11 października w Krakowie. Jeżeli chcesz wziąć udział w prelekcjach, warsztatach i rozmowach na tematy z zakresu Back-end, Front-end oraz Data Science - zarejestruj się na wydarzenie.
Jeżeli chcesz wziąć aktywny udział w konferencji – zgłoś swój udział z propozycją tematu.


JDD w Krakowie

Wybieracie się na JDD 2018?

29 sierpnia 2018

Sprawdźcie jak prezentuje się agenda na stronie konferencji.
O czym będzie mowa?
Spring, Scala, Big Data, Web apps, Agile, Security, Cloud, Docker, REST, Architecture Serverless, GraphQL, Reactive Programming, Craftsmanship i oczywiście Java 8, Java 9, Java 10, Java 11.
JDD w Krakowie, 8-9 października, zapisy - https://jdd2018.evenea.pl
Pamiętajcie, że z kodem „ITKrk_zaprasza” macie 15% zniżki na bilety!


JDD w Krakowie

Rusza XIII edycja JDD – co w tym roku na jednej z największych konferencji Java w Polsce?

02 sierpnia 2018

XIII edycja JDD zbliża się wielkimi krokami. Środowisko pasjonatów i praktyków Javy spotka się ponownie, by dzielić się najnowszymi informacjami z zakresu programowania w tym języku. JDD odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, w weekend: 8 - 9 października.
Organizatorzy przygotowali kod rabatowy, uprawniający czytelników ITKrk do 15% zniżki na bilety. By z niego skorzystać, podczas rejestracji należy wpisać: ITKrk_zaprasza

Jednym z głównych celów tegorocznej edycji jest spójna i treściwa agenda, która została przygotowana na podstawie nadesłanych zgłoszeń CFP i propozycji Rady Programowej JDD. W tym roku czeka Was wyłącznie “mięso i praktyka” - masa aktualnych i istotnych tematów z zakresu języka Java. Live coding, case study, teoria i aktualności - organizatorzy dbają o to, by uczestnicy JDD wrócili do pracy z garścią sprawdzonych, gotowych do implementacji rozwiązań.

Organizator przygotował dla Was dokładnie opisane cztery ścieżki, podzielone ze względu na:
- poziom zaawansowania (wykłady średniozaawansowane i zaawansowane)
- język, w którym przeprowadzane jest wystąpienie (angielski i polski)

Bogate w wiedzę prezentacje przedstawią znani eksperci Java, aktywnie uczestniczący w światowych konferencjach branżowych. W tym roku na JDD zagości jeszcze więcej prelegentów z zagranicy – konferencja jeszcze bardziej otwiera się na międzynarodowe treści. Na tegorocznej scenie pojawią się takie osobistości jak:
Patrick Kua (Talking with Tech Leads),
Oleh Dokuka (Refactor to Reactive with Spring 5 and Reactor 3),
Vladimir Tsukur (GraphQL - APIs the New Way),
Jacek Kunicki (How (Not) to Use Reactive Streams in Java 9+)
Jarosław Pałka (new java.io.File("jdd.json"); is this really that simple?)

Po konferencji standardowo czeka Was After Party, podczas którego będziecie mogli osobiście poznać prelegentów i ekspertów i zadać im nurtujące Was pytania.

Nie zapominajmy o plebiscycie JUGmajster - w tym roku również go nie zabraknie! Uczestnicy poprzednich edycji doskonale go znają. To porządna i praktyczna dawka informacji od debiutujących prelegentów, którzy walczą o miano wschodzących gwiazd polskiej sceny Java.

Więcej na stronie: jdd.org.pl.


Umbraco Poland Festiwal - konferencja poświęcona Umbraco w Krakowie

Umbraco Poland Festival

17 lipca 2018

Umbraco Poland Festival to miejsce prezentacji prowadzonych przez światowych ekspertów Umbraco, w tematyce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Znamy już pierwszych prelegentów trzeciej edycji wydarzenia, a co tydzień, wraz ze zbliżającą się datą, będziemy poznawać kolejnych specjalistów.
Bilety oraz więcej szczegółów znajdziecie na umbracofestival.pl.


Społeczność IT w Krakowie

Społeczność IT w Krakowie

16 lipca 2018

W Krakowie działa wiele grup IT. Uczestnictwo w spotkaniach organizowanych przez społeczności daje możliwość poznania osób o podobnych zainteresowaniach oraz nawiązaniu wielu kontaktów zarówno biznesowych, jak i towarzyskich. Wejdź tutaj i wybierz grupę, do której chciałbyś należeć.


Konferencja dla społeczności IT CodeteCON

CodeteCON - Technology to the People!

12 lipca 2018

CodeteCON to konferencja technologiczna dedykowana społeczności IT, organizowana cyklicznie w Krakowie oraz Lublinie. Prelekcje, warsztaty, otwarta scena lightning talks oraz after party to główne punkty programu CodeteCON. Podczas wydarzenia prelegenci z branży IT poruszają tematy z zakresu Back-end, Front-end oraz Data Science.

Celem konferencji jest dzielenie się wiedzą z zakresu programowania w różnych technologiach oraz budowanie i integracja społeczności IT w mieście.

Czwarta edycja spotkań ze światem technologii odbędzie się już 11 października w Krakowie. Podczas tej edycji uczestnicy będą mogli wysłuchać prezentacji prelegentów z Polski i zagranicy.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie: codetecon.pl
Organizatorem wydarzenia jest firma Codete.


Miejsca udostępniające przestrzeń na spotkania, warsztaty i konferencje w Krakowie

Te miejsca w Krakowie udostępniają przestrzeń społecznością!

Jeśli szukasz miejsca na zorganizowanie spotkania, warsztatów, konferencji lub innego wydarzenia, sprawdź listę miejsc, które chętnie udostępniają powierzchnię na tego typu eventy.


semKRK już 30 maja!

Na dziewiątej edycji, która odbędzie się w Starej Zajezdni w Krakowie pojawi się 12 prelegentów, praktyków i specjalistów z branży SEM. Branża ta łączy specjalistów z zakresu SEO, AdWords, a także UX, analityki czy content marketingu. Na semKRK #9 BIG wystąpią najlepsi z prelegentów poprzednich edycji oraz kilka nowych osób wyróżniających się doświadczeniem lub sukcesami branżowymi.
SemKRK adresowane jest dla właścicieli biznesów, działów marketingu, agencji i specjalistów SEM oraz dla osób, które prowadzą sklepy internetowe lub są związane z rynkiem e-commerce.
Szczegóły oraz bilety na to wyjątkowe wydarzenie znajdziecie na http://semkrk.pl/.


Umbraco Poland Festival 2018 w Krakowie

Jeśli chcesz zwiększyć swoją wiedzę na temat Umbraco lub odkryć cały nowy świat kodowania, mamy dla Ciebie idealne wydarzenie: Festiwal Umbraco w Krakowie! III edycja Festiwalu odbędzie się 21 września. Pełny harmonogram zostanie podany bliżej daty festiwalu, ale już dziś możesz sprawdzić jak wyglądały poprzednie edycje i kupić bilet w niższej cenie. Wszystkie szczegóły na stronie Umbraco Festival i Eventbrite.


Cloud Developer Days

Zbliża się Cloud Developer Days! Jeśli nie macie jeszcze biletów, to łapcie kod promocyjny upoważniający do zakupu biletu z 20% zniżką: 46165F5670. Bilety znajdziecie na stronie http://cloud.developerdays.pl/#.
Konferencja odbędzie się od 28 do 29 maja w Krakowie. Podczas wydarzenia poruszone zostaną kwestie dotyczące platform, technologii, narzędzi oraz praktycznych problemów, z jakimi spotyka się każda osoba pracująca w chmurze.


Kariera IT w Krakowie

Zostaliśmy patronem medialnym Kariera IT w Krakowie! To absolutnie wyjątkowe wydarzenie dla każdego, kto wiąże swoją karierę zawodową z branżą IT i stawia na ciągły rozwój osobisty. W trakcie Kariery IT, każda osoba będzie mogła porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami danej firmy, sprawdzić aktualnie prowadzone projekty, dowiedzieć się więcej o możliwościach i warunkach zatrudnienia, a także wziąć udział we wstępnej rekrutacji, by mieć szansę na zdobycie wymarzonej pracy. Ponadto uczestnicy targów będą mogli wysłuchać prelekcji prowadzonych przez ekspertów IT, skonsultować swoje CV z doradcą zawodowym oraz wziąć udział w pokazach technologii.
Kariera IT w Krakowie odbędzie się 9 czerwca. Szczegóły znajdziecie na http://careercon.pl/konferencja/kariera-it-krakow-09-06-2018/.


semKRK #9 BIG

Ruszyła sprzedaż biletów na semKRK #9 BIG, konferencję poświęconą SEO/SEM i e-commerce, która odbędzie się 30 maja w Starej Zajezdni w Krakowie. Konferencja adresowana jest do właścicieli biznesów, działów marketingu, branży e-commerce, specjalistów SEO/SEM oraz agencji marketingowych. Na wydarzeniu panuje luźna atmosfera. Oprócz występów prelegentów, uczestnicy mogą poznać i porozmawiać z najlepszymi specjalistami z branży w strefie swobodnych rozmów.
W trakcie semKRK #9 BIG zostaną rozdne semKRK awards. Te specjalne wyróżnienia będą przyznane najlepszym case studies z kampanii przeprowadzonych przez polskie agencje lub na rynku polskim. Szczegóły na http://semkrk.pl/semkrk-awards/.
Bilety na semKRK #9 BIG dostępne na https://semkrk9.evenea.pl/.


CONFidence 2018

Każdej wiosny, od 2005 roku w Krakowie odbywa się jedna z najbardziej uznanych konferencji bezpieczeństwa IT w Polsce. Wydarzenie każdego roku przyciąga coraz więcej uczestników z różnych środowisk.
Tegoroczna edycja skupiona będzie wokół najbardziej kontrowersyjnych i najważniejszych tematów dotyczących IoT, złośliwego oprogramowania, bezpieczeństwa mobilnego i internetowego, kryptowalut, hakowania na żywo oraz kryminalistyki. Będzie się działo!
Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie CONFidence.


CLOUD DEVELOPER DAYS

Cloud Developer Days to zupełnie nowa konferencja dedykowana programistom i designerom tworzącym oprogramowanie, które jest wdrażane lub integrowane z dowolną platformą chmurową (Microsoft Azure, Google Cloud, czy Amazon Web Services).
Wydarzenie odbędzie się od 28 do 29 maja w Krakowie. Podczas dwóch intensywnych dni wystąpią najlepsi mówcy z branży! Usłyszymy o platformach, technologiach, narzędziach, i praktycznych problemach, z jakimi spotyka się każda osoba pracująca w chmurze.
UWAGA: Dla naszych czytelników mamy kod promocyjny upoważniający do 20% zniżki: 46165F5670
Bilety do kupienia na http://cloud.developerdays.pl/.


Studencki Festiwal Informatyczny w Krakowie

Już od 5 do 7 kwietnia rusza jedna z największych międzynarodowych konferencji organizowanych przez studentów - Studencki Festiwal Informatyczny.
To już 14. edycja wydarzenia. Od 2005 roku informatycy, sympatycy i pasjonaci IT, spotykają się aby wysłuchać prelekcji prowadzonych przez specjalistów z branży IT oraz wziąć udział w praktycznych warsztatach.
SFI to także niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i wymianę informacji oraz poglądów z ludźmi dzielącymi podobne zainteresowania.
Więcej informacji na stronie http://sfi.org.pl/.


EESTech Challenge Kraków

Jesteś gotowy podjąć prawdziwe wyzwanie? Znasz się na programowaniu? Interesuje Cię tematyka Big Data? Chcesz nauczyć się czegoś nowego?
Jeśli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałeś TAK, zgłoś się do rundy lokalnej EESTech Challenge w Krakowie - warsztaty z zakresu Big Data, po których nastąpi część konkursowa- slow hackathon. Zbierz swoją drużynę i zawalcz o nagrodę główną- wyjazd na Rundę Finałową EESTech Challenge do Nowego Sadu w Serbii. Zapisy trwają tylko do 25 marca!
Szczegóły wydarzenia i zapisy znjadziecie na https://www.facebook.com/events/209241059655364/.


Umbraco Poland Festival 2018

21. września 2018 roku rusza kolejna edycja Umbraco Festival w Krakowie. Organizatorzy zapraszają na dzień pełen warsztatów, prelekcji i rozmów zakończonych after party. Wydarzenie dedykowane jest dla każdego, niezależnie od umiejętności i doświadczenia, wystarczy że chcesz zwiększyć swoją wiedzę o Umbraco lub odkryć cały nowy świat kodowania. Więcej informacji niebawem na https://umbracofestival.pl/, a jeśli chcesz zostać prelegentem lub poprowadzić warsztat, zgłoś swoją propozycję do 21 kwietna, szczegóły w formularzu.


XIV Studencki Festiwal Informatyczny 2018

14. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2018 roku. Rdzeniem SFI są prowadzone przez profesjonalistów z branży IT wykłady i warsztaty dostępne dla wszystkich chętnych. Tematy cieszące się największą popularnością to gry komputerowe i bezpieczeństwo IT. Podczas poprzednich edycji na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. symulator samolotu, wejście do wirtualnej rzeczywistości, zagadki logiczne i programistyczne.
To wszystko dzieje się za sprawą studentów - członków kół informatycznych czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Politechniki Krakowskiej. Co roku łączą oni swoje siły i wspólnie tworzą jedno z największych przedsięwzięć informatycznych w kraju, jakim bez wątpienia jest Studencki Festiwal Informatyczny. Więcej informacji na stronie Studenckiego Festiwalu Informatycznego.


Distributed Magento Contribution Day

Właśnie została uruchomiona rejestracja na hackathon Distributed Magento Contribution Day #DMCD! To prawdziwa gratka dla developerów i kontrybutorów Magento! #DMCD to 8 godzin kodowania w towarzystwie architektów Magento 2, praca nad usprawnieniami platformy oraz możliwość komunikowania się z uczestnikami podczas jednego z większych eventów dla deweloperów poprzez live streaming! Hackathon odbędzie się 24 marca w siedzibie Bolda w Krakowie. Więcej infomacji i rejestracja na wydarzenie: http://bold.net.pl/mcd/.


KrakowJS Conf

Wielkimi krokami zbliża się KrakowJS Conf - konferencja poświęcona JavaScript. Więcej o konferencji, prelegentach i tematach prelekcji znajdziecie na stronie wydarzenia. Bilety dostępne na http://conf.krakowjs.pl/#tickets.


CONFidence 2018

Od 4 do 5 czerwca Muzeum Lotnictwa Polskiego zamieni się w centrum IT security. W Krakowie odbędzie się CONFidence 2018 - kolejna edycja jednej z najpopularniejszych konferencji dla specjalistów bezpieczeństwa IT w Polsce.
Świat IT security jest niesamowicie dynamiczny - codziennie słyszymy o kolejnych atakach, wciąż pojawiają się nowe zagrożenia, a ekspertów nadal jest zbyt mało. Konferencja CONFidence wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom środowiska, pomagając szkolić specjalistów i szerzyć świadomość na temat cyberbezpieczeństwa.
Techniczna wiedza prosto od ekspertów
Mario Heiderich, Adam Lange, Adam Haertle i Michał Purzyński
to pierwsi z kilkudziesięciu specjalistów, którzy wystąpią na scenie podczas konferencji. Agenda tegorocznej edycji ma stanowić bezpośrednią odpowiedź na aktualne potrzeby rynku IT security w Polsce. Znajdą się w niej wykłady cenionych ekspertów i techniczne tematy wybrane na podstawie propozycji uczestników oraz bieżących trendów.
Jeszcze bardziej aktualny i ciekawszy program to również zasługa współpracy ze społecznościami i tworzona przez ich przedstawicieli dodatkowa ścieżka w Community Corner. Tutaj nie tylko można dowiedzieć się więcej o środowisku IT security, ale również posłuchać historii prawdziwych ataków, pomysłowych taktyk czy wdrożeń nowych rozwiązań.
Luźne spotkanie całej branży IT security
Co oprócz edukacji? Nowe znajomości w branży, spotkania ze specjalistami i nieograniczone możliwości rekrutacyjne. Do tego spora dawka praktycznych umiejętności podczas warsztatów i sesji live codingowych, a także rywalizacji i świetnej zabawy w konkursach takich jak Treasure Hunt.
CONFidence nie jest konferencją wyłącznie dla specjalistów bezpieczeństwa IT. Wartościowe tematy znajdą tu dla siebie także programiści, przedsiębiorcy, entuzjaści nowych technologii oraz przedstawiciele instytucji rządowych i banków. Nie zabraknie również prezentacji dla studentów, osób rozpoczynających karierę lub myślących o przebranżowieniu.
10% zniżki na wejściówki
Biorąc udział w tak dużym spotkaniu społeczności IT security można zdobyć nie tylko nowe umiejętności, ale i cenne kontakty. Z myślą o naszych czytelnikach organizatorzy przygotowali specjalną promocję - bilety 10% taniej z kodem rabatowym: MP_ITkrk10
Więcej informacji na 2018.confidence.org.pl.


KrakowJS Conf -> 9 marzec -> Kraków

Macie już bilety na KrakowJS Conf? Nie?! To łapcie je na http://conf.krakowjs.pl/#tickets.
KrakowJS Conf to jednodniowa konferencja dla wszystkich entuzjastów JavaScript. Więcej na temat prelegentów i agendy wydarzenia znajdziesz na http://conf.krakowjs.pl/.


EESTech Challenge Kraków

Znasz się na programowaniu?
Interesuje Cię tematyka Big Data?
Wiesz, co to oznacza?
Czy jesteś gotowy podjąć prawdziwe wyzwanie?
EESTech Challenge to jedyny w swoim rodzaju slow-hackaton* połączony z warsztatami, który odbędzie się w dniach od 5 do 7 kwietnia w Krakowie!
Organizatorem jest studencka organizacja EESTEC, działająca przy Akademii Górniczo-Hutniczej. Zbierz swoją drużynę i zawalcz o nagrodę główną- wyjazd na Rundę Finałową hackatonu do Nowego Sadu w Serbii!
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zawalczyć o zwycięstwo, nauczyć się czegoś nowego lub przyjemnie spędzić 3 dni :)
Po więcej informacji zaglądajcie na stronę wydarzenia: www.facebook.com/EESTech.Challenge.Krakow/
Chcecie wiedzieć, jak wyjdzie? My jesteśmy pewni, że będzie to WIELKA DATA w Waszym kalendarzu, ale przekonajcie się sami!

*slow-hackaton - zazwyczaj hackatony nie są rozkładane na odstępy czasowe, EESTech Challenge Kraków chce jednak umożliwić każdemu wzięcie udziału w wydarzeniu, dlatego każdego dnia w godzinach popołudniowych odbywać się będzie wspólne programowanie.


Jak zdobyć zawód przyszłości?

Zapotrzebowanie na informację uzyskaną w wyniku analizy danych nigdy nie było tak silne jak teraz, specjalizują się w tym „naukowcy od danych” czyli Data Scientist. Osoby, które pełnią rolę Data Scientist w firmach łączą kompetencje z obszaru statystyki, analizy danych i programowania, aby na podstawie istotnych dla przedsiębiorstwa danych wyciągać wnioski, które mają dla tych firm potencjalnie dużą wartość biznesową. Jeśli Ty lub Twój znajomy posiadacie umiejętność programowania w przynajmniej jednym języku na poziomie podstawowym i posługujecie się językiem angielskim na poziomie średnio zaawansowanym, 24 lutego rusza bootcamp Data Science w Krakowie. Z tej okazji mamy dla Was książki i spinnery do zgarnięcia, wystarczy polubić i udostępnić posta na naszym Facebooku.
Przedsięwzięcia typu bootcamp Data Science pozwalają szybko uzupełnić brakujące kompetencje osobom, które do tej pory pełniły role programistów, czy analityków w firmach, ale także absolwentom innych kierunków, którzy nie mają doświadczenia w przetwarzaniu danych w kontekście biznesowym. A co za tym idzie – znaleźć nową, lepszą pracę, tak jak stało się w przypadku Klaudii Jankowskiej, uczestniczki bootcampu w Warszawie. Absolwentka ekonomii i arabistyki oraz studiów podyplomowych Pomocy Humanitarnej na Uniwersytecie Warszawskim bardzo długo próbowała znaleźć dla siebie ścieżkę rozwoju, która łączyłaby wiedzę z różnych kierunków studiów i pozwalała wykorzystywać ją do pomocy humanitarnej. Dzięki umiejętnościom zdobytym na kursie Data Science rozpoczęła pracę w Międzynarodowej Federacji Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) w Genewie.
Z analizy danych korzystają korporacje, prywatne firmy i instytucje państwowe, a analitycy danych poszukiwani są w wielu branżach, np. w finansach, sprzedaży czy marketingu. Zapotrzebowanie na pracowników z takimi kompetencjami jest bardzo duże i wciąż rośnie, a osób gotowych do podjęcia pracy stosunkowo niewiele.


KrakowJS Conf 2018

KrakowJS Conf to konferencja poświęcona JavaScript. Tegoroczna edycja odbędzie się 9 marca. Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu, zajrzyj na stronę http://conf.krakowjs.pl/, a jeśli posiadasz wiedzę, którą chciałbyś przekazać innym, zgłoś się na http://conf.krakowjs.pl/#speakers.


Data Science - pierwszy taki bootcamp w Krakowie!

Już 24 lutego rusza pierwszy i jedyny bootcamp Data Science w Krakowie. Z tej okazji organizator szkoleń Sages Sp. z o.o. ma dla Was książki i fingerspinnery do rozdania - zaglądnijcie na naszego Facebooka i sprawdźcie, jak możecie je zdobyć.
Na szkolenie możecie zapisać się na stronie http://kodolamacz.pl/bootcamp-datascience/.
Kim jest Data Scientist?
Rozwój technologii pozwala na zbieranie, opracowywanie, przetwarzanie i uzyskiwanie nowej jakości informacji – specjalizują się w tym „naukowcy od danych”. W branży finansowej "badacz danych" analizuje dane o transakcjach bankowych i wspomaga podejmowanie decyzji kredytowych, np. wykrywanie nadużyć (fraud detection) umożliwia zidentyfikowanie najbardziej podejrzanych operacji i przekazanie ich do dalszej analizy. W marketingu analizuje zachowania użytkowników na stronach internetowych, np. sklepów online. Pozwala to między innymi na tworzenie coraz doskonalszych systemów rekomendacyjnych, wskazujących klientowi produkty, które z dużym prawdopodobieństwem jest skłonny kupić, nawet jeśli ich aktywnie nie szuka. Innym obszarem jest śledzenie widoczności i opinii o marce w Internecie. W sprzedaży Data Scientist analizuje dane, co umożliwia przewidywanie trendów sprzedażowych, czy segmentację klientów. Pozwala to na podejmowanie decyzji wpływających na strategię firmy w zakresie oferty produktowej, czy funkcjonowanie działu handlowego. Więcej na temat zawodu badacza danych znajdziesz na stronie bootcampu i na blogu Data scientiści - kim są i ile zarabiają w Polsce i na świecie?.


CLOUD DEVELOPERDAYS - konferencja dla programistów i architektów

W dniach 28-29 maja 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym EXPO Kraków odbędzie się pierwsza edycja konferencji CLOUD DEVELOPERDAYS. Wydarzenie w całości dedykowane jest programistom i architektom tworzącym oprogramowanie, które jest wdrażane lub integrowane z platformami chmurowymi takimi jak Microsoft Azure, Google Cloud, czy Amazon Web Services.
Cloud DeveloperDays to wyjątkowe wydarzenie w branży IT. Setki uczestników z całego świata spotkają się, aby podczas dwóch intensywnych dni wysłuchać najlepszych prelegentów z branży! Podczas konferencji poruszone zostaną kwestie dotyczące platform, technologii, narzędzi oraz praktycznych problemów, z jakimi spotyka się każda osoba pracująca w chmurze.
"Na podstawie doświadczenia w organizowaniu konferencji wiemy, jak ogromne znaczenie ma odpowiedni dobór prelegentów. Przykładamy bardzo dużą wagę do tego, aby każdy z nich był autorytetem w swojej dziedzinie i przekazał jak najwięcej wiedzy uczestnikom spotkania. Podczas CDD naszymi gośćmi będą m.in. Dror Helper, Senior Consultant & Architect firmy CodeValue, Alex Mang, Microsoft Azure MVP czy Stefano Tempesta, Microsoft MVP. Nie zabraknie również polskich specjalistów – mówią Organizatorzy konferencji. Cloud Developer Days to dwa bardzo intensywne dni, podczas których każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Po części teoretycznej zaplanowaliśmy After Party, podczas którego już w kuluarach będzie można dopytać o poszczególne zagadnienia, nawiązać kontakty oraz wymienić się doświadczeniem."
Organizatorem wydarzenia jest firma DATA MASTER, która przez ostatnie lata przygotowała inne konferencje w branży IT, jak np. .NET DeveloperDays czy JOIN! DB Conference. Podobnie jak poprzednie wydarzenia, także Cloud DeveloperDays zapowiada się na spotkanie o bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Znana jest już część prelegentów oraz wstępna agenda spotkania. Organizatorzy zachęcają także do zgłaszania się i wysyłania swoich propozycji sesji.
Udział w konferencji jest płatny, a bilety dostępne są na stronie konferencji. Do 16 lutego można zakupić je w niższych cenach. Oficjalnym językiem wydarzenia jest język angielski.
Więcej informacji, możliwość zgłoszenia prezentacji oraz zakupu biletów:
http://cloud.developerdays.pl/
https://www.facebook.com/DeveloperDays/


Young Tech Festival 2018

Jeszcze w tym tygodniu 12 stycznia odbędzie się bezpłatna konferencja organizowana przez studentów Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na http://ytf.wsei.edu.pl/.
W tym tygodniu odbędzie się jeszcze 7 spotkań, 2 warsztaty i 1 hackathon. Sprawdź je na http://itkrk.pl/index.html#wydarzenia, a jeśli wiesz o jakimś wydarzeniu, którego brakuje w naszym kalendarzu, koniecznie daj nam znać!


Sprawdź styczniowe wydarzenia IT w Krakowie na www.itkrk.pl/#wydarzenia. Pojawiło się już kilka ciekawych propozycji, jak SysOps / DevOps Kraków MeetUp #2, na którym poruszone zostaną dwa tematy. Perwszą prelekcję „Hardcore Embedded Troubleshooting” wygłosi Paweł Kuśmierski - kierownik działu oprogramowania sprzętu w Akamai Technologies w Krakowie. Paweł przedstawi trzy problemy, na które natknął się w pracy nad wdrażaniem i utrzymaniem systemu operacyjnego na switchach 10G i 100G w swojej sieci. Drugi temat spotkania to „Trochę więcej na temat systemd”. Prelegentem będzie Maciek Lasyk - full stack Javascript Developer w Codewise. Z prezentacji dowiecie się m.in. w jaki sposób można w pełni korzystać z tego co oferuje systemd: kontenery nspawn, journald oraz sd-notify.


FabLab Kraków - Miejsce na Twoje hobby!

To pierwsze takie miejsce w Krakowie. FabLab znajduje się na ul. Czystej 8 i jest cyfrowym warsztatem, przeznaczonym dla każdego, kto chciałby wcielić swoje pomysły w życie. Stowarzyszenie udostępnia drukarki 3D, laser CO2 oraz stanowiska do szycia, malowania i pracy z elektroniką. Więcej szczegółowych informacji na temat idei, zasad działania i uczestnictwa w Stowarzyszeniu FabLab znajdziecie na www.fablabkrakow.pl. Organizatorzy zapraszają także w każdy czwartek od godziny 16tej na zwiedzanie warsztatu - odpowiedzą wtedy na każde pytanie.


Kariera IT w Krakowie

Jesteś specjalistą lub dopiero zaczynasz swoją przygodę w IT? Mamy dla Ciebie ponad 120 ofert pracy z 26 krakowskich firm. Sprawdź je na www.itkrk.pl/praca.html i aplikuj bezpośrednio do pracodawcy.


HSBC Hackathon 2017

Hackathon, którego organizatorem jest HSBC Service Delivery (Polska) Sp. z o.o., odbędzie się 9-10 grudnia. Łączna suma nagród to 32 000 zł. Termin rejestracji osoby lub grupy (do 4 osób) to 30 listopada 2017, 23:59. Śpieszcie się ;-) Szczegóły na hackathonkrakow.com.


Geek Girls Carrots Cracow - listopadowe spotkanie w Krakowie

Listopadowe spotkanie GGC odbędzie się 21 listopada w Pauza in Garden. Tym razem wystąpią:
Joanna Ostafin: "I dlatego lubię... mówić z Tobą - czyli o projektowaniu UX interfejsów konwersacyjnych"
Anna Ryś: "STARTUP = ludzie, ludzie, ludzie + szybkie decyzje + odpowiednia dawka technologii + odrobina szczęścia".
Na wydarzenie można zapisać się poprzez www.evenea.pl.

Kontakt


biuro@itkrk.pl

+48 508 846 109

ITKrk
Portal poświęcony IT w Krakowie. U nas znajdziesz informacje na temat wydarzeń, szkoleń i ofert pracy. Przedstawiamy krakowskie społeczności, podpowiadamy jak i gdzie zorganizować wartościowy meetup.