Dzielnica I- Stare Miasto

W skład Dzielnicy I Krakowa wchodzą: Stare Miasto, Nowe Miasto, Nowy Świat, Kazimierz, Kleparz, Stradom, Wawel, Piasek, Okół i część osiedla Warszawskiego. Stare Miasto jest sercem Krakowa i ze względu na sporą ilość zabytków (kościoły, teatry, muzea, kamienice, pomniki) panuje tu największy ruch turystyczny. Dzielnica I jest również centrum rozrywki i wydarzeń kulturalnych w Krakowie. Wokół Rynku Głównego zlokalizowane są liczne kluby, puby, kawiarnie i restauracje Na terenie Starego Miasta znajduje się Regionalny Dworzec Autobusowy oraz Kolejowy Dworzec Główny. Bardzo liczne przystanki tramwajowe i autobusowe MPK S.A. zapewniają świetne połączenie z pozostałymi dzielnicami Krakowa. Ze względu na wzmożony ruch drogowy i znaczny deficyt miejsc parkingowych, w Starym Mieście obowiązuje strefa płatnego parkowania. Mieszkania w tej dzielnicy Krakowa są jednymi z najdroższych na rynku w tym mieście. Tyczy się to zarówno kupna jak i najmu nieruchomości, przykładowo wynajem kawalerki w przyzwoitym standardzie, do 30 mkw (najem+czynsz+prąd) to koszt ok. 1700 zł, do tej ceny powinniśmy doliczyć internet i abonament rtv, a gdy jesteśmy posiadaczami samochodu to dodatkowo abonament za parkowanie lub miejsce w garażu. Większość mieszkań mieści się w kamienicach ogrzewanych elektrycznie, trzeba więc liczyć się z wysokimi rachunkami za prąd w okresie grzewczym. Stare Miasto jest najbardziej odwiedzaną przez turystów dzielnicą, dlatego ceny w sklepach oraz restauracjach są często wyższe niż w innych dzielnicach Krakowa. Jeśli więc stać nas na mieszkanie w samym centrum Krakowa, lubimy ciągły ruch, tętniące ludźmi ulice, życie nocne, wszystko mieć na miejscu i zawsze być w centrum większości ważnych wydarzeń to ta lokalizacja jest dla nas.

Dzielnica II- Grzegórzki

Jednostki urbanistyczne i osiedla wchodzące w skład Grzegórzek to Dąbie, Grzegórzki, Wesoła, część Olszy i Osiedle Oficerskie. Charakterystyczne miejsca Grzegórzek to Hala Targowa i Plac Targowy “Unitarg”, na którym do tej pory kwitnie handel, centrum handlowo- rozrywkowe Galeria Kazimierz, most Kotlarski, lodowisko “Cracovia” oraz “Szkieletor” czyli nieukończony wieżowiec w okolicy Ronda Mogilskiego (jego przebudowa po wielu latach ma się rozpocząć wiosną 2016 r.). W Grzegórzkach sprzedawane są najsłynniejsze kiełbaski w Polsce. Od poniedziałku do soboty pod Halą Targową od godziny 20.00 do 3.00 możemy zjeść przepyszne kiełbaski z Niebieskiej Nyski. Bliskie sąsiedztwo Starego Miasta i Kazimierza oraz rozciągający się pas zieleni wzdłuż ul. Podgórskiej powoduje, że i tutaj zagląda spora liczba turystów i spacerowiczów. Ceny najmu mieszkania są podobne do cen mieszkań w Starym Mieście i zaczynają się od 1600 zł za garsonierę do 30 mkw w przyzwoitym standardzie. Do ceny należy dodać dodatkowe opłaty za internet, abonament rtv, telefon. Grzegórzki znajdują się w strefie płatnego parkowania więc trzeba wziąć również ten koszt pod uwagę. Grzegórzki mają bardzo dobre połączenie tramwajowe z innymi Dzielnicami Krakowa. Jeśli więc chcemy mieszkać w pobliżu centrum Krakowa, odwiedzać klimatyczne knajpki na pobliskim Kazimierzu, nie przeszkadza nam wysoka cena najmu mieszkania, lubimy spory ruch zarówno komunikacyjny jak i turystyczny i lubimy od czasu do czasu przespacerować się Bulwarem Wiślanym to Grzegórzki są idealną Dzielnicą do zamieszkania dla nas.

Dzielnica III- Prądnik Czerwony

W skład Dzielnicy III Krakowa wchodzą Wieczysta, część osiedla Warszawskiego, część Olszy, Olsza II, Ugorek, Prądnik Czerwony, część Rakowic i Śliczna. Najbardziej charakterystyczne miejsca Prądnika Czerwonego to Park Zaczarowanej Dorożki, Cmentarz Batowicki, ośrodek jazdy konnej oraz Rondo Business Park (wieżowiec przy Rondzie Polsadu). Połączenie Prądnika Czerwonego z pozostałym Dzielnicami Krakowa zapewniają liczne linie autobusowe. Niestety przez Prądnik Czerwony przebiegają dwie drogi krajowe 7 i 79 co często powoduje spore korki w godzinach szczytu ruchu drogowego, szczególnie przy Opolskiej Estakadzie gdzie DK7 i DK79 się krzyżują. Prądnik Czerwony jest uważany za jedną ze spokojniejszych i bezpieczniejszych Dzielnic Krakowa. Ceny kawalerek do 30 mkw w dobrym standardzie zaczynają się już od 1300 zł plus dodatkowe opłaty (internet, tv, telefon, miejsce parkingowe lub garaż). Mimo, że Prądnik Czerwony graniczy ze Starym Miastem, to Rynek Główny Krakowa znajduje się w znacznej odległości od niego. O ile mieszkamy na granicy tych dwóch Dzielnic i ewentualnie mamy czas na długi spacer, to mieszkając w pozostałej części Prądnika Czerwonego do Centrum musimy dostać się autobusem lub innym środkiem transportu. Jeśli więc nie zależy nam na bezpośrednim sąsiedztwie z Rynkiem Głównym i głównymi atrakcjami Krakowa, nie przeszkadza nam, że musimy dojeżdżać do licznych klubów i knajpek Starego Miasta, cenimy sobie względny spokój i ciszę, dobrze czujemy się mieszkając wśród licznych bloków i osiedli to Prądnik Czerwony jest dla nas idealny.

Dzielnica IV- Prądnik Biały

Jednostki urbanistyczne i osiedla wchodzące w skład Dzielnicy IV Krakowa to Azory, Prądnik Biały, Tonie, Witkowice, Żabiniec, Bronowic Wielkie, Osiedle Krowodrza Górka, Górka Narodowa, Osiedle Gotyk. Na terenie Prądnika Białego znajdują się m.in. Park Krowoderski, Park Leśny Witkowice, Klub Sportowy KS Clepardia oraz Dworek Białoprądnicki. Prądnik Biały ma świetne połączenie z centrum i z innymi częściami Krakowa licznymi liniami autobusowymi i tramwajowymi. Jeśli więc chcemy dostać się do Centrum Krakowa najlepiej skorzystać z MPK S.A. Ceny kawalerek do 30 mkw w dobrym standardzie, zaczynają się tutaj od 1200 zł (najem+ czynsz+ prąd) plus opłaty dodatkowe (internet, tv, miejsce parkingowe, garaż). Jeśli nie jesteśmy fanami życia nocnego, nie zależy nam na bliskiej odległości klubów i pubów, lubimy umiarkowany spokój i średnie natężenie ruchu pieszych oraz zależy nam na wynajęciu fajnego mieszkania w przyzwoitej cenie to Prądnik Biały jest Dzielnicą nad którą powinniśmy się zastanowić.

Dzielnica V- Krowodrza

Od południowo- wschodniej strony Krowodrza graniczy ze Starym Miastem. W skład Krowodrzy wchodzi Cichy Kącik, Krowodrza, Łobzów, Nowa Wieś, Miasteczko Studenckie AGH i Czarna Wieś. Charakterystyczne miejsca Krowodrzy to Stadion TS Wisły Kraków, Miasteczko studenckie AGH, Park Jordana oraz Pałac Królewski w Łobzowie. Ze względu na bliskość Starego Miasta oraz na kampus AGH, Krowodrza jest dość ruchliwą dzielnicą Krakowa. Pobliskie Błonia oraz piękny Park Jordana są idealnym miejscem na spacery i uprawianie sportów jak jazda na rolkach, bieganie czy jazda na rowerze. Połączenie tej dzielnicy Krakowa z pozostałymi zapewniają przede wszystkim linie autobusowe. Granicę Krowodrzy ze Starym Miastem wyznacza Aleja A. Mickiewicza oraz Aleja J. Słowackiego, na których bardzo często tworzą się korki. Dzielnica objęta jest strefą płatnego parkowania. Kawalerka do 30 mkw w tej dzielnicy to koszt ok. 1500 zł. Jeśli dobrze czujemy się w klimatach studenckich, lubimy umiarkowany ruch i mieć w pobliżu miejsce gdzie można odpocząć od miejskiego gwaru, mieć blisko centrum i główne atrakcje Krakowa to ta dzielnica jest jak najbardziej dla nas.

Dzielnica VI- Bronowice

Do Bronowic należą Bronowice Małe, Osiedle Rydla, Osiedle Bronowickie, Mydlniki, Osiedle Widok Zarzecze, Osiedle Bronowice Nowe. Charakterystyczne miejsca Bronowic to dwór Lucjana Rydla, pozostałości fortyfikacji Krakowa oraz dwór Włodzimierza Tetmajera. Na terenie Bronowic znajduje się stosunkowo sporo zieleni, nie daleko granicy z Krowodrzą można dojść do Błoni Krakowskich oraz Parku Jordana, a od granicy ze Zwierzyńcem do Parku Decjusza. Bronowice są świetnie skomunikowane z pozostałą częścią Krakowa. Świetne połączenie zapewniają liczne linie autobusowe i tramwajowe. Ceny kawalerek do 30 mkw zaczynają się od 1200 zł plus dodatkowe opłaty. Jeśli nie przeszkadza nam spora odległość do Rynku Głównego i Kazimierza, lubimy mieszkać w spokojnym miejscu o stosunkowo nie dużym natężeniu ruchu i hałasu, lubimy spędzać aktywnie wolny czas (przez Bronowice przebiega Jurajski Rowerowy Szlak Orlich Gniazd, Piesza Trasa Turytyczno- Kulturowa z Bronowic Małych do Mydlnik oraz trakt pieszo- rowerowy Młynówka Królewska) to Bronowice świetnie nadają się dla nas do zamieszkania.

Dzielnica VII- Zwierzyniec

W skład Dzielnicy VII Krakowa wchodzi Wola Justowska, Olszanica, Zakamycze, Chełm, Bielany, Salwator, Przegorzały, Półwsie Zwierzynieckie oraz Zwierzyniec. Dzielnica ta jest jedną z najbardziej zielonych, prestiżowych i najpiękniejszych dzielnic Krakowa. Na jej obszarze znajduje się Kopiec Kościuszki, Zakon Norbertanek, Kopiec Piłsudskiego, Krakowskie Zoo, Lasek Wolski, Erem OO. Kamedułów, obserwatorium astronomiczne oraz Błonia i stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego. Połączenie z pozostałymi dzielnicami Krakowa zapewniają przede wszystkim linie autobusowe. Ceny kawalerki do 30 mkw w dobrym standardzie zaczynają się od 1400 zł plus dodatkowe opłaty. Jeśli więc nie przepadamy za wielkomiejskim gwarem, chcemy mieszkać w spokojnej i bezpiecznej dzielnicy, lubimy ciszę i otoczenie zieleni, lubimy aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu i nie przeszkadza nam spora odległość od centrum Krakowa to Zwierzyniec jest idealną dzielnicą do zamieszkania dla nas.

Dzielnica VIII- Dębniki

Osiedla wchodzące w obszar Dębnik to Osiedle Europejskie, Osiedle Kolejowe, Kliny Zacisze, Mochnaniec, Dębniki, Ruczaj, Kapelanka, Osiedle Podwawelskie, Osiedle Robotnicze, Pychowice, Skotniki, Sidzina, Kobierzyn, Podgórki Tynieckie, Tyniec. Charakterystycznymi miejscami Dzielnicy VIII są Zakrzówek, III kampus UJ, Krakowski Park Technologiczny, Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna oraz Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Dębniki są jedną z ładniejszych i spokojniejszych dzielnic Krakowa, a obecnie powstaje tam wiele nowych inwestycji jak osiedla mieszkaniowe. Świetne połączenie z pozostałymi dzielnicami zapewniają liczne linie tramwajowe i autobusowe. Ceny kawalerek do 30 mkw zaczynają się od 1200 zł plus dodatkowe opłaty. Podobnie jak w przypadku Zwierzyńca, jeśli chcemy mieszkać w spokojnej bezpiecznej dzielnicy, lubimy mieć gdzie wyjść na spacer lub pojeździć rowerem i nie przeszkadza nam odległość do rynku Głównego, a nie chcemy przepłacać za mieszkanie to Dębniki są idealnym dla nas rozwiązaniem.

Dzielnica IX- Łagiewniki- Borek Fałęcki

Jednostki urbanistyczne wchodzące w skład Dzielnicy IX Krakowa to Łagiewniki, Borek Fałęcki, Osiedle Cegielniane oraz Osiedle Zaułek Jugowicki. Charakterystyczne miejsca tej dzielnicy to Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Centru Jana Pawła II “Nie lękajcie się” oraz Krakowskie Centrum Handlowe Zakopianka. Połączenie Łagiewnik- Borku Fałęckiego z pozostałymi dzielnicami Krakowa zapewniają liczne linie tramwajowe oraz linie autobusowe. Przez dzielnicę przebiega ul. Zakopiańska, która bardzo często jest zakorkowana. Najem przyzwoitej kawalerki w tej okolicy zaczyna się od 1100 zł plus opłaty. Jeśli chcemy mieszkać w spokojnej i bezpiecznej okolicy, nie chcemy przepłacać za mieszkanie, nie przeszkadza nam spory ruch drogowy oraz odległość do Rynku Głównego to Łagiewniki- Borek Fałęcki są dla nas.

Dzielnica X- Swoszowice

Osiedla i jednostki urbanistyczne wchodzące w obszar Swoszowic to Jugowice, Kliny Borkowskie, Kosocice, Bania, Swoszowice, Barycz, Jugowice, Łysa Góra, Opatkowice, Wróblowice i Zbydniowice, Najciekawsze miejsca tej dzielnicy to Fort Barycz, Park Zdrojowy i Uzdrowisko Swoszowice. Połączenie z dzielnicą zapewniają wyłącznie linie autobusowe. Ceny najmu kawalerki w Swoszowicach zaczynają się od 1000 zł plus dodatkowe opłaty (internet, kablówka itp.). Jeśli chcemy mieszkać z dala od zgiełku i dużego ruchu, nie przeszkadza nam duża odległość do centrum Krakowa, zazwyczaj poruszam się samochodem, chcemy mieszkać w spokojnej i bezpiecznej dzielnicy to Swoszowice są idealne dla nas.

Dzielnica XI- Podgórze Duchackie

Podgórze Duchackie to Kurdwanów, Kurdwanów Nowy, Osiedle Piaski Nowe, Piaski Wielkie, Osiedle Podlesie i Wola Duchacka. Charakterystycznymi miejscami Podgórza Duchackiego są Centrum Handlowe Bonarka, Krakowska Fabryka Kabli oraz były nazistowski obóz koncentracyjny Płaszów. Podgórze Duchackie to dzielnica złożona głównie z dużych osiedli mieszkaniowych, połączona z pozostałymi częściami Krakowa liniami tramwajowymi oraz licznymi liniami autobusowymi. Kawalerkę można wynająć tam już od 1000 zł plus dodatkowe opłaty. Jeśli chcemy mieszkać w sporej odległości od Rynku Głównego w Krakowie i Kazimierza, nie chcemy przepłacać za wynajem mieszkania oraz czujemy klimat dużych osiedli mieszkaniowych to Podgórze Duchackie jest miejscem do zamieszkania rzez nas.

Dzielnica XII- Bieżanów- Prokocim

W skład Dzielnicy XII wchodzą Bieżanów, Łazy, Osiedle Kolejowe, Osiedle Medyków, Osiedle na Kozłówce, Osiedle Nad Potokiem, Osiedle Nowy Prokocim, Osiedle Nowy Bieżanów, Osiedle Złocień, Prokocim i Rżąka. Najbardziej charakterystycznymi miejscami tej dzielnicy są Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Park im. Anny i Erazma Jerzmanowskich w Prokociumiu, Pałac Jerzmanowskich, Dwór Czeczów oraz Park Aleksandry. Połączenie Bieżanowa- Prokocim z innymi dzielnicami Krakowa zapewniają linie autobusowe i tramwaje. Kawalerkę w tym rejonie Krakowa można wynająć od 1000 zł plus opłaty. Jeśli lubimy spacerować po parkach, mieszkać w miarę spokojnej okolicy, nie przeszkadza nam umiarkowany ruch drogowy oraz spora odległość do centrum Krakowa to Bieżanów- Prokocim jest dzielnicą dla nas.

Dzielnica XIII- Podgórze

Jednostki urbanistyczne i Osiedla Podgórza to Płaszów, Podgórze, Bonarka, Łutnia, Mateczny, Przewóz, Rybitwy i Zabłocie. Na terenie Podgórza znajduje się Kopiec Krakusa, Kościół św. Benedykta, Stary Cmentarz Podgórski, Bagry, Rynek Podgórski, Krzemionki Podgórskie, Park Bednarskiego oraz Fabryka Emalia Oskara Schindlera. Podgórze to jedna ze starszych dzielnic Krakowa, na jej terenie znajduje się wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia np. stary stadion Korony Kraków obok Parku Bednarskiego. Podgórze graniczy z Krakowskim Kazimierzem co sprawia, że ruch turystyczny również przenosi się na ulice Starego Podgórza. Połączenie Dzielnicy XIII z innymi częściami Krakowa zapewniają linie tramwajowe i autobusowe. W godzinach szczytu ruchu drogowego często są korki na ul. Kalwaryjskiej, ul. Limanowskiego i ul. Wielickiej oraz przy Rondzie Matecznego. Kawalerkę w przyzwoitym stanie można wynająć już od 1000 zł. Jeśli kochamy klimat “starego Krakowa”, chcemy mieszkać w pobliżu Kazimierza, mieć dużo miejsca do spacerowania i nie płacić wygórowanych cen za mieszkanie to Podgórze jest dla nas.

Dzielnica XIV- Czyżyny

Na obszarze Czyżyn wchodzą Osiedle Dywizjonu 303, Osiedle Akademickie, Osiedle 2 Pułku Lotniczego oraz Czyżyny. Charakterystyczne miejsca Dzielnicy XIV Krakowa to Muzeum Lotnictwa Polskiego, Tauron Arena Kraków, Park Technologiczny, Park Lotników Polskich oraz Centrum Handlowe M1. Połączenie z innymi dzielnicami Krakowa zapewniają Czyżyną linie autobusowe i tramwajowe. Na ul. Nowohuckiej przebiegającej przez Dzielnicę XIV często tworzą się korki. Przyzwoita kawalerka w tej części Krakowa to koszt ok. 1200 zł. Jeśli chcemy mieszkać z dala od wielkomiejskiego tłumu i hałasu, lubimy zieleń, a naszym ulubionym zajęciem w wolnej chwili jest bieganie to Czyżyny są dzielnicą, w której powinniśmy zamieszkać.

Dzielnica XV- Mistrzejowice

W obszar Mistrzejowic wchodzą Mistrzejowice, Batowice, Osiedle Tysiąclecia, Osiedle Złotego Wieku, Osiedle Oświecenia, Osiedle Kombatantów, Osiedle Bohaterów Września, Osiedle Piastów, Osiedle Srebrnych Orłów oraz Dziekanowice. Charakterystyczne miejsca Mistrzejowic to Centrum Handlowe Krokus, Park Tysiąclecia, Park Wodny, Multikino oraz Planty Mistrzejowskie. Dzielnica XV połączona jest z innymi dzielnicami Krakowa liniami autobusowymi i tramwajowymi. Mistrzejowice nadają się dla osób chcących mieszkać w dalszej odległości od centrum Krakowa, dla osób chcących spędzać czas aktywnie w Parku Wodnym, a wieczorem lubią wybrać się do kina. Kawalerkę w tej dzielnicy Krakowa można wynająć już za ok. 1200 zł plus opłaty dodatkowe. Jeśli więc lubimy spokój, umiarkowany ruch i hałas to Mistrzejowice są dzielnicą godną polecenia.

Dzielnica XVI- Bieńczyce

W skład Bieńczyc wchodzą Bieńczyce, Osiedle Albertyńskie, Osiedle Jagiellońskie, Osiedle Kalinowe, Osiedle Kazimierzowskie, Osiedle Kościuszkowskie, Osiedle Na Lotnisku, Osiedle Niepodległości, Osiedle Przy Arce, Osiedle Strusia, Osiedle Wysokie i Osiedle Złotej Jesieni. Charakterystyczne punkty Bieńczyc to Park Zalew Nowohucki, Planty Bieńczyckie, Centrum Handlowe Tomex S.A oraz Klub Sportowy Wanda Kraków. Połączenie Bieńczycą z innymi dzielnicami Krakowa zapewniają linie tramwajowe i autobusowe. Kawalerka w tej części Krakowa to koszt ok. 1100 zł plus ewentualnie dodatkowe opłaty za internet, kablówkę, garaż itp. Jeśli dobrze czujemy się wśród osiedli mieszkaniowych, lubimy wolny czas spędzać w parku i nie potrzebujemy mieszkać blisko centrum Krakowa to Bieńczyce są dzielnicą dla nas.

Dzielnica XVII- Wzgórza Krzesławickie

Wzgórza Krzesławickie to sporo oddalona dzielnica od centrum Krakowa. W jej skład wchodzą Dłubnia, Grębałów, Kantorowice, Krzesławice, Lubocza, Łuczanowice, Osiedle Na Stoku, Osiedle Na Wzgórzach, Wadów, Węgrzynowice i Zesławice. Charakterystyczne miejsca Wzgórz Krzesławickich to Dworek Jana Matejki w Krzesławicach, drewniany Kościół św. Jana Chrzciciela oraz Wojewódzki Szpital Okulistyczny. Wzgórza Krzesławickie są położone na jednym z najwyższych wzniesień Krakowa. Ze względu na widoki i czyste powietrze jest cenionym miejscem zamieszkania w Krakowie. Połączenie Dzielnicy XVII z pozostałymi zapewniają tramwaje oraz linie autobusowe. Jeśli nie przeszkadza nam bardzo duża odległość od centrum Krakowa i Kazimierza, cenimy sobie czyste powietrze, spokój i ciszę, a wolny czas lubimy spędzać spacerując to Wzgórza Krzesławickie są najlepszym miejscem dla nas. Ceny kawalerek w tej dzielnicy zaczynają się od 1000 zł plus opłaty dodatkowe.

Dzielnica XVIII- Nowa Huta

Nowa Huta jest największą dzielnicą Krakowa. Bardziej znane jednostki urbanistyczne i osiedla wchodzące w obszar Nowej Huty to Nowa Wieś, Nowa Huta, Osiedle Górali, Osiedle Hutnicze, Osiedle Handlowe, Osiedle Kolorowe, Osiedle Teatralne, Osiedle Szkolne, Osiedle Wandy, Piekiełko, Pleszów, Stryjów, Wola Rusiecka, Błonie i Chałupki. O Nowej Hucie można usłyszeć, że jest niebezpieczną dzielnicą i jedną z najbardziej zanieczyszczonych. Oba te stwierdzenia są obecnie uważane za mit. Charakterystyczne miejsca Nowej Huty to Huta im. T. Sendzimira, Kopiec Wandy, Teatr Ludowy w Krakowie, Zalew Nowohucki, Park Tysiąclecia, Park Ratuszowy, Pomnik Solidarności, Kościół w Szklanych Domach, Muzeum Czynu Zbrojnego, Kino Świt i wiele innych atrakcji. Obecnie Nowa Huta jest jedną z chętniej odwiedzanych przez turystów dzielnicą. Dzielnica XVIII jest świetnie połączona licznymi liniami tramwajowymi i autobusowymi z pozostałą częścią Krakowa. Przyzwoitą kawalerkę można wynająć tu za ok. 1100 zł plus dodatkowe opłaty. Jeśli więc nie wierzymy w mity, lubimy aktywnie spędzać czas, ciekawi nas historia tej industrialnej dzielnicy i nie przeszkadza nam, że droga do centrum Krakowa zajmie nam spora chwilę czasu to Nowa Huta jest wspaniałym miejscem do zamieszkania dla nas.